MorTilki.Com

Kanser Tedavisi Gören Modacı Nur Yerlitaş Hayatını Kaybetti

Kanser Tedavisi Gören Modacı Nur Yerlitaş Hayatını Kaybetti

Geride bıraktığımız yıllarda yayınlanan Bugün Ne Giysem, Bu Tarz Benim ve İşte Benim Stilim gibi televizyon programlarında jüri koltuğunda gördüğümüz modacı Nur Yerlitaş, bir süredir kanser tedavisi görmekteydi. Sanat camiasının 64 yaşındaki ünlü modacısı, bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Geçtiğimiz yıl beyin kanseri teşhisi konan ve ciddi operasyonlar geçiren Nur Yerlitaş, birkaç gün önce hasta yatağından düşerek ayağını kırmıştı. Televizyon programlarındaki renkli kişiliği ile hafızlara kazınan modacının ölüm haberi, sevenlerini ve sanat camiasını yasa boğdu.

Nur Yerlitaş, sosyal medya hesabında dün bir paylaşım yapmış ve şarkıcı dostu Ajda Pekkan‘da kendisine cevap vermişti. Instagram hesabında “Bakma bana öyle, baktığın yerdeyim. Bende kal.” şeklinde bir not yayınlayan modacıya, Pekkan’dan; “Canım Nurcuğum, seni çok özledim.” yanıtı gelmişti.

Yerlitaş, bir televizyon programına telefonla bağlanarak sağlık durumununa ilişkin bazı bilgiler vermişti. İlk beyin ameliyatı olduğu zaman sağ kısımda da bir kitle görüldüğünü ancak doktorunun o zaman operasyona gerek duymadığını belirten modacı, 6 ay sonrasında kontrol için yeniden doktoruna gittiğinde ameliyat olması gerektiğinin söylendiğini ve ikinci ameliyatı olduğunu ifade etmişti.

Nur Yerlitaş, ikinci operasyonun ardından tedavi sürecinin yeniden başladığını, bu sürecin oldukça zorlu geçtiğini ve baş ağrılarının devam ettiğini söylemişti. Ünlü modacı, sağlık durumu biraz daha düzeldikten sonra televizyon programlarına yeniden devam etme planı olduğunu belirtmişti.

Nur Yerlitaş Biyografi

11 Ağustos 1955 tarihinde İstanbul’un Vefa semtinde dünyaya gelen Nur Yerlitaş’ın babası Karadeniz asıllı, anne tarafı ise Araptır. 80’li yıllarda İtalya ve Fransa’dan getirdiği aksesuarları satarak meslek hayatına ilk adımını atmıştır. İlerleyen yıllarda kendi butiğini açarak tasarım işine yönelmiştir.

Mesleğindeki başarısıyla kısa sürede tanınır hale gelen Yerlitaş, Bülent Ersoy, Ajda Pekkan ve Sibel Can gibi birçok ünlü şarkıcı ile çalışmıştır. Bu sanatçıların sahne kostümleri, ünlü modacının imzasını taşımaktadır.

Son dönemlerde ise Bak Kim Dans Ediyor, Yemekteyiz, Bugün Ne Giysem, Bu Tarz Benim ve İşte Benim Stilim gibi çeşitli televizyon projelerinde yer almıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ