MorTilki.Com

Ebru Şallı’nın En Acı Günü! 8 Yaşındaki Oğlu Pars Hayatını Kaybetti

Ebru Şallı’nın En Acı Günü! 8 Yaşındaki Oğlu Pars Hayatını Kaybetti

43 yaşındaki eski manken ve pilates eğitmeni Ebru Şallı’nın 8 yaşındaki oğlu Pars yaşamını yitirdi. Bugün Kilyos’ta son yolculuğuna uğurlanan Pars, bir süredir lenfoma hastalığı nedeniyle tedavi görmekteydi.

Ebru Şallı‘nın 2002 ila 2013 yılları arasında evli kaldığı eski eşi Harun Tan‘dan olan 8 yaşındaki oğlu Pars, yaklaşık bir senedir lenfoma hastalığı (lenf kanseri) nedeniyle hastanede tedavi görmekteydi. Acı haber dün akşam saatlerinde doktorlar tarafından verildi. Ne yazık ki, yapılan tüm müdahalelere rağmen 8 yaşındaki Pars hayata gözlerini yumdu.

Ebru Şallı’nın iki oğlundan biri olan Pars, daha önce iki kez ilik nakli oldu. Geçtiğimiz yıl oğlunun sağlık durumu hakkında açıklama yapan Şallı, ”Pars’ı halsizlik ve kemik ağrıları nedeniyle doktora götürdük. Yapılan tetkiklerin hemen ardından tedavi süreci başladı. Hastalık nedeniyle Pars’ın eğitimine de ara verdik. Son bir yıldır ailece hastalıkla mücadele ediyoruz; ancak şu an Pars’ın durumu daha iyi.” İfadelerini kullanmıştı.

Öğle Saatlerinde Son Yolculuğuna Uğurlandı

Dün akşam saatlerinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Pars için bugün öğle saatlerinde cenaze merasimi düzenlendi. 8 yaşındaki Pars Tan, Kilyos mezarlığında toprağa verilerek son yolculuğuna uğurlandı. Koronavirüs salgını nedeniyle çoğu yakını cenaze törenine iştirak edemedi.

Lenfoma Nedir?

Vücudun savunma hattı olarak nitelendirebileceğimiz lenfositlerin kanserleşerek büyümesine tıp dilinde lenfoma (lenf kanseri) denir. Vücudun birincil savunma mekanizmalarının olduğu lenf bezleri, lenfomanın en sık görüldüğü yerlerden biridir. Lenfomaya neyin sebep olduğu tıp dünyasının henüz cevap veremediği sorulardandır. Bununla birlikte, Hodgkin ve non-Hodgkin olarak tanımlanan iki farklı türü olan lenfoma hastalığının tedavisi çoğu hastada olumlu sonuç verebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ