MorTilki.Com

Amerikalı Ünlü Aktör Brian Dennehy 81 Yaşında Öldü

Amerikalı Ünlü Aktör Brian Dennehy 81 Yaşında Öldü

Rambo İlk Kan filminde Şerif Will Teasle rolünü canlandıran Amerikalı ünlü aktör Brian Dennehy 81 yaşında hayatını kaybetti. Elizabeth Dennehy, babasının acı haberini sosyal medya üzerinden duyurarak, ölümünün doğal nedenlerden kaynaklandığını ve COVID-19 ile alakalı olmadığını söyledi.

Sylvester Stallone başrollü Rambo serisinin ilk filmi, Rambo İlk Kan (First Blood) filminde kasaba şerifi Will Teasle rolüyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu Brian Dennehy 81 yaşında hayatını kaybetti. Oyuncu Elizabeth Dennehy, babasının ölüm haberini sosyal medya hesabı üzerinden, ”Babamız Brian dün gece aramızdan ayrıldı. Bunun Covid ile alakası yok, tamamiyle doğal sebepler yüzünden. Ailesi, arkadaşları ve hayranları tarafından her zaman özlenecek” ifadeleriyle duyurdu.

Sylvester Stallone Eski Rol Arkadaşını Unutmadı

73 yaşındaki aktör Stallone, Perşembe günü Instagram hesabından bir paylaşım yaparak 1982 tarihli İlk Kan filmine ait kendisinin ve Dennehy’nin olduğu bir sahnenin fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafın altına, ”Büyük aktör Brian Dennehy vefat etti. O mükemmel bir sanatçıydı… Ayrıca RAMBO karakterini geliştirmeme yardımcı olan bir efsaneydi. Dünya harika bir sanatçıyı kaybetti. #First Blood” yazdı.

Brian Dennehy Kimdir?

9 Temmuz 1938 tarihinde ABD, Connecticut’da doğdu. 1982 yılına kadar birçok tiyatro oyunu ve filmlerde rol alsa da ilk kez Rambo İlk Kan filminde canlandırdığı Şerif Teasle rolüyle tanınmış bir sima haline geldi. Sonrasında, A Real American Hero, ve To Catch a Killer gibi aksiyon filmlerinde rol aldı. Kariyerinde hızla yükselen Dennehy, Adamım Tommy (Tommy Boy), Romeo ve Juliet, Şüphe Altında (Presumed Innocent), Gorky Park ve 30 Rock, gibi birçok filmde oynadı. Ayrıca, The West Wing, The Good Wife ve Miami Vice gibi Tv dizilerinde başarılı performans sergiledi.

2003 yılında Tonny Ödülü‘ne layık görüldü. İlk eşi Judith Scheff ile 1974 yılında boşanan Brian Dennehy, 1988 yılında kostüm tasarımcısı Jennifer Arnott ile evlendi. İki evliliğinden toplam 5 çocuğu oldu.

Brian Dennehy 15 Nisan 2020 Çarşamba tarihinde, doğal sebepler nedeniyle 81 yaşında hayatını kaybetti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ