MorTilki.Com

Ebru Gündeş, Pandemi Nedeniyle İşsiz Kalan Ekibini Maaşa Bağladı

Ebru Gündeş, Pandemi Nedeniyle İşsiz Kalan Ekibini Maaşa Bağladı

Türk müziğinin güçlü isimlerinden Ebru Gündeş, koronavirüs pandemisi nedeniyle işsiz kalan ekibini maaşa bağladı. 45 yaşındaki ünlü yorumcunun, saz ekibinden makyözüne kadar tüm çalışma arkadaşlarına yaptığı bu jest alkış topladı.

Bilindiği gibi koronavirüs pandemisi nedeniyle başta konserler olmak üzere insanların toplu olarak bulunduğu tüm etkinlikler ileri bir tarihe ertelendi veya iptal edildi. Yasaklardan en çok etkilenenler ise hiç şüphesiz bu sektörlerde çalışanlar oldu. Daha önce birçok yardım kampanyasına katılımıyla bilinen Ebru Gündeş, bu zor günlerde ekibini yalnız bırakmadı.

Günaydın’ın haberine göre, Ebru Gündeş konserlerinin iptal edilmesiyle geçici olarak işsiz kalan ekibini maaşa bağladı. Aralarında makyözü, kuaförleri ve saz ekibindeki müzisyenleri de bulunan 30 kişilik çalışma kadrosunun tamamının banka hesaplarına 4’er Bin Lira yatırdı. 15 Şubat’taki konserinden 450 Bin Lira kazanan Gündeş, çalışma arkadaşlarına bu ay toplamda 120 Bin Lira ödeme yaptı.

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünya genelinde toplam 1.601.018 onaylanmış vaka bulunuyor. Bu güne dek 354.972 kişi iyileşerek sağlığına kavuştu. Ne yazık ki, 95. 718 kişi ise hayatını kaybetti. (Veri kaynak: Wikipedia 10.04.2020)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ