MorTilki.Com

Çocuklar İçin Alınan Sokağa Çıkma Yasağına Aleyna Tilki’de Takıldı

Çocuklar İçin Alınan Sokağa Çıkma Yasağına Aleyna Tilki’de Takıldı

Bilindiği gibi koronavirüs pandemisine önlem kapsamında 3 Nisan gecesi saat 23:59 itibarıyla 20 yaş altında olan gençlerin ve çocukların sokağa çıkması yasaklandı. Bu doğrultuda, 2000 doğumlu olan genç şarkıcı Aleyna Tilki’de sokağa çıkamayacak.

COVID-19 salgınıyla mücadele kapsamında geçtiğimiz haftalarda 65 yaş ve üzeri vatandaşların sokağa çıkmaları yasaklanmıştı. Son olarak, Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda 20 yaş altı gençlerin ve çocukların da sokağa çıkması yasaklandı. Yasağı kapsayan yaş grubuna dahil olan, 2000 doğumlu olan Aleyna Tilki‘de evinden dışarı çıkamayacak.

Virüs Her Yaştan İnsana Bulaşabilir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında salgınla mücadele konusunda alınan yeni önlemleri açıkladı. Buna göre, Türkiye’deki büyükşehirlere giriş-çıkış yasağı getirildi. Toplamda 30 şehri kapsayan bu önlemle birlikte, 1 Ocak 2000 doğumlu olanların da sokağa çıkması yasaklandı. Başkan Erdoğan söz konusu açıklamada,

 ”Gece yarısından itibaren 1 Ocak 2000 ve üstü tarihli doğumlularda tıpkı 65 yaş üstü gibi sokağa çıkamayacaktır. Bu önlemle gençlerimizi de çocuklarımızı da ciddi manada kontrol altına almak durumundayız. 65 yaş üstü sıkıntıda da 20 yaş altı sıkıntıda değil diye elimizde böyle bir garanti yok.” ifadelerini kullandı.

20 Yaş Altında Olan Aleyna Tilki’de Sokağa Çıkamayacak

Hükümetin aldığı bu önlemin ardından gözler genç şarkıcı Aleyna Tilki‘ye çevrildi. 28 Mart 2000 doğumlu olan Tilki, sokağa çıkmasına yasak getirilen yaş grubuna giriyor. Sokağa çıkma yasağı kaldırılana dek Aleyna Tilki’de evinde kalarak sokağa çıkamayacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ