MorTilki.Com

Gamze Özçelik, Koronavirüs Mağduru Aileler İçin Yardım Kampanyası Başlattı

Gamze Özçelik, Koronavirüs Mağduru Aileler İçin Yardım Kampanyası Başlattı

Geçtiğimiz yıllarda oyunculuk ve sunuculuk kariyerine son vererek kendini hayır işlerine adayan Gamze Özçelik, kurduğu vakıf aracılığı ile dünyanın birçok yerindeki muhtaç insanlara çeşitli yardımlar ulaştırıyor. Sosyal medya hesabından bir duyuru yayımlayan Özçelik, koronavirüs nedeniyle kiralarını ve faturalarını ödemekte zorluk çeken aileler için 600 bin TL’lik bütçe ayırdıklarını duyurdu.

Umuda Koşanlar Derneği kurucusu Gamze Özçelik, koronavirüs salgını nedeniyle işlerini kaybederek kira ve faturalarını ödeyemeyen aileler için bir yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 6. Uluslararası İyilik Ödülleri töreninde ödüle layık görülen Özçelik, başlatılan bu kampanya kapsamında ilk etapta 600 bin TL ön bütçe ayırdıklarını belirtti.

Açıklamasında; devlet, sağlık çalışanları ve tüm vatandaşların oluşturacağı birlikte zor günlerin atlatılabileceğini söyleyen Özçelik, bu süreçte işsiz kalarak geçinmekte zorluk çeken ihtiyaç sahibi aileler için Umuda Koşanlar Derneği olarak ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Gamze Özçelik, ayrılan 600 bin TL’lik ön bütçenin destekler sayesinde ilerleyen günlerde artacağını düşündüklerini, kampanyanın işleyiş sürecinin de birkaç gün içerisinde duyurulacağını söyledi.

Şubat ayında İstanbul’daki evini 400 bin TL’ye satarak bu parayla Afrika’da çok sayıda su kuyusu açtırdığı iddia edilen Gamze Özçelik, bir televizyon programına canlı telefon bağlantısıyla katılmış ve konuyla ilgili şunları söylemişti:

Yapmadığımız şeyler için bizi övmeyin, yaptığımız şeyler için de bizi övmeyin. “Hamd ve övgü yalnız Allah’adır.” İstemezse yaprak kımıldamaz, istersen olmaz denen olur… Hakimiyet ‘O’nundur…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ