MorTilki.Com

Koronavirüse Yakalanan Ünlü Şarkıcı John Prine Solunum Cihazına Bağlandı

Koronavirüse Yakalanan Ünlü Şarkıcı John Prine Solunum Cihazına Bağlandı

Folk müziğin sevilen ismi John Prine, koronavirüs nedeniyle Perşembe günü hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumu giderek ciddileşen 73 yaşındaki sarkıcı ve söz yazarı, Cumartesi günü solunum cihazına bağlandı.

Koronavirüs bulaşan ünlülere bir yenisi daha eklendi. Son olarak, Amerikalı ünlü şarkıcı ve söz yazarı John Prine COVID-19 semptomları nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Durumu giderek ciddileşen 73 yaşındaki müzisyen, Cumartesi günü entübe edilerek solunum cihazına bağlandı.

8 Nisan 2020 Güncelleme: John Prine tedavi gördüğü hastanede 73 yaşındayken koronavirüs nedeniyle öldü.

Ünlü müzisyeninin sağlık durumu hakkındaki üzücü haberi Prine Ailesi sosyal medya üzerinden verdi. Söz konusu Instagram gönderisinde, ”John Prine, koronavirüs semptomlarının başlamasıyla birlikte 26 Mart Perşembe günü hastaneye kaldırıldı. Cumartesi günü entübe edildi ve tedavisi şu an sürüyor ancak durumu kritik. Bu, bizim için paylaşması zor bir haber. John’u yıllar boyunca sevdiniz ve sürekli desteklediniz. Sağlık durumu hakkındaki gelişmeleri bilmeye hakkınız olduğunu düşündük. Sizleri seviyoruz ve John’da sizleri çok seviyordu” İfadeleri kullanıldı.

Hayatı Belgesel Olmuştu

Kendine özgü tarzıyla büyük bir hayran kitlesine sahip olan folk müziğin ünlü ismi John Prine’ın hayatı film olmuştu. ”John Prine: Hello in There” isimli belgesel, sıradan bir postacıyken peş peşe birçok albümü nasıl çıkardığı ve şöhret basamaklarını nasıl tırmandığını konu ediniyor. Belgeselde ayrıca Prine’ın eşi ve yakın dostlarının verdiği röportajlar ve anılar yer alıyor.

John Prine Kimdir?

10 Ekim 1946 tarihinde ABD, Maywood’da dünyaya geldi. Henüz 14 yaşında gitar çalmayı öğrenen Prine, 20 yaşına geldiğinde ABD donanmasına katılarak Almanya’da görev yaptı. Ardından Chicago’ya taşındı ve postacılık yapmaya başladı. Bu esnada hobi olarak şarkı sözü yazıp besteledi ve seslendirdi. Kris Kristofferson tarafından keşfedilmesinin ardından 1971 yılında ilk albümünü çıkardı ve büyük beğeni gördü. Kısa zaman sonra birçok yeni albüm yaptı ve ülkede ses getiren sanatçılardan biri haline geldi.

 1998 yılında boynundaki kanser yüzünden ciddi bir ameliyat geçirdi ve boyun kısmından bir parça çıkarıldı. Ameliyat konuşma yetisini büyük ölçüde kaybetmesine neden oldu. 2013 yılında ise sol akciğerinde kanser olduğunu öğrendi. Uzunca bir süredir kanserle mücadele etmekteydi.

John Prine kariyeri boyunca 4 kez Grammy Ödülü aldı. Fiona Whelan ile evli olan ünlü müzisyenin üç çocuğu var. 26 Mart 2020 Perşembe tarihinde COVID-19 nedeniyle hastaneye kaldırıldı ve şu an durumu ciddiyetini koruyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ