MorTilki.Com

Koronavirüs Tedavisi Gören Burak Akkul’un Sağlık Durumuyla İlgili Yeni Açıklama

Koronavirüs Tedavisi Gören Burak Akkul’un Sağlık Durumuyla İlgili Yeni Açıklama

Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören Çok Gezenti programının sunucusu Burak Akkul, geçtiğimiz günlerde durumunun kötüye gitmesi nedeniyle yoğun bakıma alınmıştı. Bugün sunucun sağlık durumuna ilişkin yeni gelişmeler yaşandı.

48 yaşındaki gezi programı sunucusu Burak Akkul, 16 Mart tarihinde sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak koronavirüs nedeniyle hastanede tedavi görmeye başladığını açıklamıştı.

Bugün yayınlanan bazı haberlerde; yoğun bakım ünitesine alınan Burak Akkul’un hastalığın 5 bulgusundan 4’ünü atlattığı, şu an bir belirti kaldığı ve onun da yakında kaybolacağı iddia edilmişti.

Habertürk’ün haberine göre; Burak Akkul’un kayınbiraderi bir açıklama yaptı ve şu an böyle bir gelişmenin teyit edilmesinin mümkün olmadığını, doktorların durumun stabil olduğunu söylediğini ve tedaviye devam edildiğini ifade etti.

Seda Akull’un son durumuyla ilgili de konuşan Hüseyin Aslan, kardeşinin evde ve fiziken durumunun çok daha iyi olduğunu, telefonla sürekli görüşerek psikolojisini iyi tutmaya çalıştıklarını belirtti.

Burak Akkul, salgının boyutlarının henüz artmadığı dönemde işi nedeniyle İngiltere’ye gitmişti. Çok Gezenti programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstelenen Akkul, boğaz ağrısı ve öksürük şikayetleri nedeniyle Londra’da bir sağlık kuruluşuna başvurmuştu.

İngiltere’deki doktorların boğaz enfeksiyonu teşhisi koyduğu Akkul, Türkiye’ye dönmesinin hemen ardından özel bir hastaneye gitmiş ve burada da boğazında enfeksiyon olduğu söylenmişti.

Durumunun kötüye gitmesi nedeniyle Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne giden Akkul, burada karantinaya alınmış ve yapılan test pozitif olarak sonuçlanmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ