MorTilki.Com

Amerikalı Ünlü Şarkıcı Kenny Rogers 81 Yaşında Hayatını Kaybetti

Amerikalı Ünlü Şarkıcı Kenny Rogers 81 Yaşında Hayatını Kaybetti

Amerikan pop müziğinin efsanevi ismi Kenny Rogers 81 yaşında hayatını kaybetti. Rogers’ın ölüm nedeni yaşlılığa bağlı doğal sebepler olarak kayıtlara geçti.

Şarkıcı, müzik yazarı ve aynı zamanda başarılı bir aktör olan Kenny Rogers, 31 Mayıs 2019 tarihinden beri tedavi görmekteydi. Rogers ailesi, kısa bir açıklama yaparak Kenny Rogers’ın ölüm haberini, ”Kenny Rogers  dün gece saat 22:25’te doğal sebeplerden dolayı huzur içinde aramızdan ayrıldı” ifadeleriyle duyurdu.

COVID-19 salgını nedeniyle ünlü şarkıcı için geniş kapsamlı bir cenaze merasimi düzenlenmeyecek. İleri bir tarihte  Rogers’ın yakınları, arkadaşları ve hayranlarıyla birlikte anma töreni düzenlenmesi planlanıyor.

31 Mayıs 2019’dan Beri Hastanedeydi

Rogers 2019 Mayıs ayından beri hastanedeydi. İlk olarak dehidrasyon (vücuda alınından daha fazla su kaybetme durumu) nedeniyle Georgia’da bir hastaneye kaldırılmış ancak durumunun gayet iyi olduğu belirtilmişti. Yaklaşık bir yıldır tedavi gören Amerikan pop müziğinin efsanevi ismi, bir türlü taburcu edilemedi. Doktorların tüm müdahalelerine rağmen, 20 Mart Cuma gecesi yerel saat ile 22:55 civarlarında tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Kenny Rogers Kimdir?

21 Ağustos 1938 Houston, Teksas doğumlu olan Kenny Rogers, ilk olarak 19 yaşında müzik dünyasına adım attı. ”That Crazy Feeling” şarkısıyla çıkış yapan ünlü isim, ”The First Edition” müzik grubunu kurdu. Grup üyeleri Mike Settle, Terry Williams, Thelma Camacho ve Kin Vassy ile uzunca süre çalıştı ancak 1975 yılında grup dağıldı.

Müzik kariyeri boyunca 100 Milyondan fazla albüm satışı yaptı. 3 kez Grammy, 18 kez Amerikan Müzik Ödülü aldı ve Country Müzik Onur Listesi’ne adını yazdırdı.

İki kez evlilik yapan Rogers, bu evliliklerinden toplam beş çocuk sahibi oldu. 2015 yılında emekli olduğunu açıklamasına rağmen 25 Ekim 2017’de Nashville Bridgestone Arena’da son kez konser verdi. 20 Mart 2020 Cuma tarihinde yaşlılığa bağlı doğal sebeplerden dolayı 81 yaşında öldü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ