MorTilki.Com

87 Yaşındaki Muhterem Nur Tedavi Gördüğü Hastanede Hayatını Kaybetti

87 Yaşındaki Muhterem Nur Tedavi Gördüğü Hastanede Hayatını Kaybetti

Müslüm Gürses’in hayat arkadaşı ve Yeşilçam’ın unutulmaz ismi Muhterem Nur, yaklaşık 1 aydır yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekteydi. Yüksek şekere bağlı organ yetmezliği bulunan ünlü isim bu sabah saatlerinde hayatını kaybetti.

Merhum sanatçı Müslüm Gürses‘in eşi ve Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından Muhterem Nur, 20 Şubat tarihinden beri hastanede tedavi görmekteydi. Yüksek şekere bağlı organ yetmezliği teşhisi konulan Nur, bu sabah saatlerinde 87 yaşındayken yaşamını yitirdi.

Ölmeden Bir Gün Önce Kendini İyi Hissettiğini Söyledi

Bir süredir Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi’nde tedavi altında olan Muhterem Nur (Aysel Kısa Akbaş) dün sabah saatlerinde gözlerini açarak kendini iyi hissettiğini ve evine gitmek istediğini söyledi.  Doktorların evine gitmesine izin vermediği Nur, yaşanan gelişmeyle İstinye Devlet Hastanesi’ne sevki yapıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen bu sabah saat 6:00 civarlarında aramızdan ayrıldı.

Muhterem Nur Kimdir?

Gerçek ismi Aysel Kısa Akbaş olan Muhterem Nur’un çocukluk yıllarından bu yana zor bir hayatı oldu. 31 Aralık 1932 yılında Kuzey Makedonya’da dünyaya geldi. Ebeveynlerini hiç tanımayan Muhterem Nur, ”teyze” dediği bir kadın tarafından büyütüldü.

Genç yaşlarda maddi yetersizlikler nedeniyle fabrikada işçi olarak çalışmaya başladı. İlk olarak 1951 yılında Yıldızlar Revüsü isimli filmde figüran olarak rol aldı. 1952 yılında ise Kanun Namına isimli filmde rol alarak sinema dünyasına tamamiyle adım atmış oldu. Sonrasında 20’den fazla filmde yer aldı. Tüm bunlara rağmen yıldızı henüz parlamamış olan Nur, 1958 senesinde Üç Arkadaş filmiyle tanınan bir isim haline geldi.

1960’lı yıllara gelindiğinde Nur’u hem maddi hemde aşk hayatında zorlu günler bekliyordu. Nitekim, aktör Işın Kaan Köseoğlu ile yaptığı evlilik iki yıl sürdü. 1967 yılında borçları yüzünden 10 gün kadar hapiste yattı. 1982 yılında ise Müslüm Gürses ile tanıştı. Kendisinden 21 yaş daha küçük olan Gürses ile 1986 yılında evlenerek dünya evine girdi.

Yüksek şekere bağlı organ yetmezliği olan Muhterem Nur, 20 Mart 2020 Cuma tarihinde 87 yaşında öldü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ