MorTilki.Com

Müslüm Gürses’in Hayat Arkadaşı Muhterem Nur Yoğun Bakıma Kaldırıldı

Müslüm Gürses’in Hayat Arkadaşı Muhterem Nur Yoğun Bakıma Kaldırıldı

2013 yılında yaşamını yitiren merhum sanatçı Müslüm Gürses’in eşi ve yeşilçam sinemasının unutulmaz ismi Muhterem Nur sağlık sorunları nedeniyle yoğun bakıma alındı. 87 yaşındaki ünlü isim yüksek şeker hastalığı nedeniyle üç gündür tedavi görüyordu.

Yeşilçam sinemasının unutulmaz ismi ve ”Müslüm Baba”nın hayat arkadaşı Muhterem Nur (Aysel Kısa Akbaş), üç gündür Beylikdüzü Devlet Hastanesi’nde tedavi altındaydı. Yüksek şekere bağlı organ yetmezliği teşhisi konulan 87 yaşındaki Nur’un durumunun ciddileşmesiyle yoğun bakıma kaldırıldı.

Muhterem Nur Kimdir?

Gerçek ismi Aysel Kısa Akbaş olan Muhterem Nur’un çocukluk yıllarından bu yana zor bir hayatı oldu. 31 Aralık 1932 yılında Kuzey Makedonya’da dünyaya geldi. Ebeveynlerini hiç tanımayan Muhterem Nur, ”teyze” dediği bir kadın tarafından büyütüldü.

Genç yaşlarda maddi yetersizlikler nedeniyle fabrikada işçi olarak çalışmaya başladı. İlk olarak 1951 yılında Yıldızlar Revüsü isimli filmde figüran olarak rol aldı. 1952 yılında ise Kanun Namına isimli filmde rol alarak sinema dünyasına tamamiyle adım atmış oldu. Sonrasında 20’den fazla filmde yer aldı. Tüm bunlara rağmen yıldızı henüz parlamamış olan Nur, 1958 senesinde Üç Arkadaş filmiyle tanınan bir isim haline geldi.

1960’lı yıllara gelindiğinde Nur’u hem maddi hemde aşk hayatında zorlu günler bekliyordu. Nitekim, aktör Işın Kaan Köseoğlu ile yaptığı evlilik iki yıl sürdü. 1967 yılında borçları yüzünden 10 gün kadar hapiste yattı. 1982 yılında ise Müslüm Gürses ile tanıştı. Kendisinden 21 yaş daha küçük olan Gürses ile 1986 yılında evlenerek dünya evine girdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ