MorTilki.Com

Amerikalı Ünlü Oyuncu Janet DuBois 74 Yaşında Hayatını Kaybetti

Amerikalı Ünlü Oyuncu Janet DuBois 74 Yaşında Hayatını Kaybetti

Amerikalı aktris, şarkıcı ve söz yazarı Ja’net DuBois 74 yaşında hayatını kaybetti. Kaliforniya’daki evinde ölü bulunan DuBois’in acı haberi hayranlarını yasa boğdu.

Bir döneme damgasını vuran Good Times dizisinin sevilen oyuncusu Ja’Net DuBois 74 yaşında yaşamını yitirdi. Son günlerde sağlık durumu gayet iyi olan ünlü aktristin acı haberi sinema dünyasında şok etkisi yarattı. Salı günü Kaliforniya’daki evinde cansız bedeni bulunan DuBois’in ölüm nedeni ”yaşlılığa bağlı doğal sebepler” olarak rapor edildi.

DuBois, 1 Şubat tarihinde Burbank’taki 2020 Hollywood Show’da ”Good Times” oyuncuları Ralph Carter, Jimmie Walker, BernNadette Stanis ve Johnny Brown ile bir araya gelmiş ve fotoğraf çekimi için objektiflere gülümseyerek poz vermişti.

Ja’Net DuBois Kimdir?

Aktris, 1975’ten 1985’e kadar CBS’de yayınlanan uzun süredir devam eden ”The Jeffersons” sitcomunun tema şarkısı olan ”Movin ‘on Up” ın söz yazarı ve seslendirmesiyle biliniyordu.

DuBois, 1999-2001 yılları arasında FOX’ta yayınlanan Eddie Murphy animasyon dizisi ”The PJs” deki seslendirme çalışmaları sayesinde iki Emmy Ödülü kazandı. ”ER”, ”The Love Boat”, ” Everybody Loves Raymond”,”A Different World”, ”The Facts of Life”, ”Home Improvement”, ”Moesha”, ”Touched by an Angel” ve ”Cold Case” gibi yapımlarda rol aldı.

5 Ağustos 1945 Brooklyn doğumlu Jeannette DoBois üç çocuk annesiydi. 1960’lı yıllarda oyunculuk kariyerine başlayan ünlü isim gündüz kuşağı dizileri ve programlarında düzenli rol alan ilk Afrika-Amerikalı siyahi aktristti. 18 Şubat Salı 2020 tarihinde 74 yaşındayken Kaliforniya’daki evinde ölü bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ