MorTilki.Com

Fenomen Gelin Sinem Umaş, Polise Hakaret Suçundan 3 Bin TL Para Cezası Aldı

Fenomen Gelin Sinem Umaş, Polise Hakaret Suçundan 3 Bin TL Para Cezası Aldı

Bir dönem Show Tv ekranlarında yayımlanan Gelinim Olur musun? isimli programa katılarak tanınmış bir sima lahine gelen Sinem Umaş 3 Bin Lira adli para cezası aldı. Söz konusu ceza, polise mukavemet gösterdiği ve hakaret ettiği gerekçesiyle verildi.

Gelinim Olur musun? isimli yarışma programıyla tanınmış bir isim haline gelen fenomen gelin Sinem Umaş daha sonra İşte Benim Stilim isimli moda yarışma programına katılmıştı. Eski bir Tv yüzü olan 35 yaşındaki Umaş’ın 2018 Aralık ayında yaşanan olay neticesiyle polis memurlarına hakaret etmek ve mukavemet göstermek suçundan davası sürüyordu. İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada nihai karar verildi. Buna göre, sanık Sinem Umaş polis memurlarına karşı “Görev yaptırmama için direnme” suçundan 3 Bin TL. para cezasına çarptırılmasına hükmedildi.

5 Ay Hapis Cezası, 3 Bin TL. Para Cezasına Çevrildi

İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada karar açıklanarak Sinem Umaş’ın ”Görevi yaptırmama için direnme” suçu sabit görüldü ve 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak, sanığın kişiliği ve sosyal durumu dikkate alınarak 5 ay hapis cezası 3 Bin Lira adli para cezasına çevrildi. Hakim, sanık Sinem Umaş’a verilen adli para cezasının 10 taksitle ödemesine hükmetti. Ayrıca, sanık hakkındaki ”Kamu malına zarar verme” ve ”Kamu görevlilerine görevinden dolayı hakaret” suçundan ise beraatine karar verdi.

İddianamede Neler Vardı?

İddianamede yer alanlara göre Sinem Umaş saat 22:00’dan sonra bir tekel bayiden içki aldı. Devriye halinde olan polis memurları, söz konusu mekanın belirlenen saatlerin dışında içki saattığı gerekçesiyle tutanak tutulması amacıyla Umaş’ı imza için polis merkezine götürmek istedi. Ancak Umaş polis ekiplerine mukavemet göstererdi.

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği’nde görevli olan müştekiler Kadir K. ve Kerem A’nın, 15 Aralık 2018’de saat 00.30’da Şişli Fulya Mahallesi Mehmetçik Caddesi üzerinde devriye gezdikleri belirtiliyordu. Polislerin, tekel bayisinden çıktığını ve elindeki poşette içki olduğunu fark ettikleri Umaş’ın yanına gittikleri ifade edilen iddianamede, şüpheliye saat 22.00’den sonra alkollü içecek satışı yaptığı anlaşılan büfeyle ilgili işlem yapmak üzere tutulacak tutanağa imza atması gerektiğini söyledikleri anlatılıyordu. İmza için polis merkezine davet edilmesi nedeniyle yaşanan tartışmada Sinem Umaş’ın, “Ben hiçbir yere gitmiyorum. Siz kimsiniz de beni karakola götüreceksiniz. Beni alacak adam daha anasının karnından doğmadı. İstediğim saatte istediğim yerden alkol alırım.” şeklinde sözler sarf ettiği ileri sürülüyordu. Umaş’ın bu şekilde polis memurlarını tehdit ettiği, hakarette bulunup onlara elleriyle vurmaya başladığı, polis Kerem A.’nın elinde bulunan göreve tahsisli telsizin yere düşerek kırıldığı, ayrıca adli rapora göre Kerem A.’nın yaralandığı belirtiliyordu. Sanık Sinem Umaş’ın “Görevi yaptırmamak için direnme”, “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” ve “Kamu malına zarar verme” suçlarından cezalandırılması talep edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ