MorTilki.Com

Hazal Kaya, Hamilelik Döneminde Aldığı Kiloları Eleştirenlere Yanıt Verdi

Hazal Kaya, Hamilelik Döneminde Aldığı Kiloları Eleştirenlere Yanıt Verdi

Kendisi gibi oyuncu olan Ali Atay ile mutlu bir evlilik sürdüren Hazal Kaya, oğlu Fikret Ali’yi Kasım ayında kucağına almıştı. Sevilen oyuncu, doğum sürecinin ardından 3 ay geçtikten sonra ilk defa objektiflerin karşısına geçti ve magazin muhabirlerinin sorularını yanıtladı. Kaya, sosyal medyadaki kilo eleştirileriyle ilgili samimi açıklamalarda bulundu…

5 yıldır aşk yaşadığı Ali Atay ile 2019 yılının Şubat ayında hayatını birleştiren Hazal Kaya, hamilelik döneminde aldığı kilolar nedeniyle sosyal medyada bazı kesimler tarafından eleştirilmişti. Geride bıraktığımız gece bir moda defilesini izlemeye giden oyuncu, konu hakkında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Doğum yaptıktan sonra ilk defa görüntülenen 29 yaşındaki oyuncu, doğum kilolarıyla ilgili yöneltilen soruya, “Kilo dediğiniz alınır verilir. Anne olmak ve böyle bir süreçten geçmek bambaşka bir his” şeklinde cevap verdi.

Çiçeği burnunda anne Hazal Kaya, eşinin de iyi bir baba olduğunu söyleyerek, harika bir dönem geçirdiklerini ve ailece çok mutlu olduklarını ifade etti.

Kaya, hemcinslerine de bazı tavsiyelerde bulundu. Kadınların bu dönemde aldığı kilolar nedeniyle kötü hissetmemesi gerektiğini düşündüğünü belirten oyuncu, anneliğin mucizevi bir konu olduğunu, kilo vermenin ise basit olduğuna değindi.

Oyuncu, bu tür haberleri yayınlayan basın mensuplarında da bir ricada bulundu. Hamilelik kiloları nedeniyle kadınların üzerine gidilmemesi gerektiğini, çünkü bunun önemsiz bir konu olduğunu ve haber değeri olmadığını söyledi.

Sosyal medyada son dönemlerde birçok ünlünün karşılaştığı benzer eleştirilere de değinen Hazal Kaya, “Buradan cesaret alıp, sosyal medyada çok dövüyorlar kadınları. Siz de buna ön ayak olmayın isterim. Çünkü gerçekten kilo nedir ki yani? Önemli olan çocuklarımızın sağlığı. Alınır, verilir… Hiç belli olmaz o işler. Bir de onun haberi olur ‘Ne kadar zayıfladı’ diye. Hiç bunlar haber değeri taşıyan şeyler olmasın. Önemli olan evlatlarımızın sağlığı.” açıklamasının ardından mekandan ayrıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ