MorTilki.Com

Ünlü Sunucu Rush Limbaugh Dünya Kanser Gününde Akciğer Kanseri Olduğunu Açıkladı

Ünlü Sunucu Rush Limbaugh Dünya Kanser Gününde Akciğer Kanseri Olduğunu Açıkladı

Dünyanın en çok kazanan radyo ve televizyon sunucusu 69 yaşındaki Rush Limbaugh, akciğer kanserine yakalandığını açıkladı. Ünlü sunucu, üzücü haberi 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde hayranlarıyla paylaştı.

Eski televizyon yüzü ve muhafazakar radyo sunucusu Rush Limbaugh, 4 Şubat Dünya Kanser Günü‘nde yaptığı açıklamada kendisine “ileri akciğer kanseri” teşhisi konulduğunu duyurdu. Limbaugh, 12 Ocak’taki doğum gününde sağlık durumunda bir şeylerin yanlış gittiğini fark ettiğini söyledi.

“Bunu söylemeyi düşünmüyordum ancak beni seven herkesin bunu bilmeye hakkı olduğunu düşündüm. Bu yüzden dünya kanser gününde bu açıklamayı yapma zorunluluğu duydum. Bir süredir sağlık sorunlarım olduğundan şüpheleniyordum. Doktorlar yaptığı inceleme sonrası ileri akciğer kanseri teşhisi koydu. Bu benim için büyük bir mücadele” dedi.

69 yaşındaki talk-show sunucusu ilk başta nefes darlığı yaşamaya başladığını ve astım olduğunu düşündüğünü  söyledi. Limbaugh, akciğer kanseri tanısının doğum gününde gittiği hastane tarafından doğrulandığını dile getirdi.

Rush Limbaugh Kimdir?

12 Ocak 1951 yılında Amerika Missouri’de dünyaya geldi. Henüz çocuk yaşlarındayken radyo dünyasına adım attı. 1967 yılında profesyonel olarak radyo DJ’liği yapmaya başladı. 1971 yılında dünyanın en iyi 40 müzik Dj’i arasına girdi. Bu esnada siyasi yorumculuk ve yazarlık yapmaya devam etti. 80’li yıllarda ABC radio kanalında görev yaptı. 90’lı yıllara gelindiğinde ise televizyon dünyasında sunuculuk yapmaya başladı.

2008 ila 2016 yılları arasında çalışması karşılığında Premiere Radio Networks ile 400 Milyon Dolarlık rekor bir anlaşma yaptı. Kariyeri boyunca onlarca farklı ödüle layık görüldü. 2016 yılı sonlarında açıkladığı serveti 500 Milyon dolardı. Bu rakamla dünyanın en çok kazanan ünlüleri listesinde 12. sıraya yükseldi. Ayrıca dünyanın en çok kazanan radyo ve televizyon sunucusu olarak tarihe geçti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ