MorTilki.Com

Berna Laçin’in Elazığ Depremi Sonrası Yaptığı Paylaşım Twitter’da Gündem Oldu

Berna Laçin’in Elazığ Depremi Sonrası Yaptığı Paylaşım Twitter’da Gündem Oldu

49 yaşındaki oyuncu Berna Laçin’in Elazığ depremi sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım Twitter’da gündem oldu. Kızılay’a yapılan bağışlar ve depremin meydana geldiği ildeki vergi muafiyeti hakkında paylaşım yapan Laçin, eleştiri oklarının hedefi oldu.

Saat 20:55 civarlarında Elazığ‘da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası sanat dünyasından birçok isim sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundu. Acun Ilıcalı, Emal Sayın, Hülya Koçyiğit, İzzet Yıldızhan, Alişan ve Tuğba Ekinci gibi ünlüler sosyal medya hesaplarından geçmiş olsun dileklerini ileterek üzüntülerini paylaştı.

Oyuncu Berna Laçin ise sosyal medya hesabından farklı bir paylaşım yaparak eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Laçin’in Twitter üzerinden yaptığı söz konusu paylaşımda;

Bakın, yabancı kaynaklardan kontrol edelim daha yüksek verir, hatta birazdan 6.8 (6.89 aslında 6.9) indirilerek söylenir , bekleyin görün hep aynı. Hop güncelleme 6.5… Biliyorsunuz bir dereceden sonra o ilde vergi filan depremden dolayı muafiyet alıyor” ifadelerini kullandı.

Depremden dakikalar sonra yetkililer tarafından yapılan ”can kaybı yok” açıklamasına tepki gösteren Laçin, ”Hep böyle yaparlar , önce “can kaybı” yok, sonra alıştıra alıştıra… Sanki alışmak mümkünmüş gibi… Kesin rakamlar için ancak enkaz altında kimsenin kalmamış olması lazım!” ifadelerini kullandı.

Berna Laçin’in tepkisi yalnızca bunlarla da sınırlı değildi. Kızılay’ın topladığı bağışları gündeme getiren ünlü oyuncu, ”Biz her şeyimizi verelim o ayrı, ama neden hala deprem anı ilk akla gelen para toplamak ? Onca toplanan deprem vergisine ne oldu?” dedi.

Eleştiri Oklarının Hedefi Oldu!

Berna Laçin’in sosyal medya paylaşımı eleştiri oklarının hedefi oldu. Twitter’da trend olan söz konusu paylaşımı Sabah ve Yeni Şafak ”Provakasyon” olarak değerlendirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ