MorTilki.Com

Heavy Metal’in Usta İsmi Ozzy Osbourne Parkinson Hastalığına Yakalandı

Heavy Metal’in Usta İsmi Ozzy Osbourne Parkinson Hastalığına Yakalandı

Bir döneme damgasını vuran heavy metal grubu Black Sabbath’ın vokalisti Ozzy Osbourne parkinson hastalığına yakalandı. 71 yaşındaki Osbourne, yaşadığı Amerika’da etkili bir tedavi göremeyince İsviçre’ye gitme kararı aldı.

1970’li yıllara damgasını vuran dünyaca ünlü heavy metal grubu Black Sabbath vokalisti Ozzy Osbourne parkinson hastalığıyla mücadele ediyor. Amerika’da birçok sağlık kuruluşuna başvurmasına rağmen iyileşme göremeyen Osbourne, İsviçre’ye giderek tedavi olacağını açıkladı.

Parkinson hastalığının 2. seviyesinde olan ünlü müzisyen yaptığı açıklamada, kollarında ve bacaklarında uyuşma olduğunu söyleyerek tedavi için eşiyle birlikte İsviçre’ye gidip işinde uzaman profesyonel bir hekimden tedavi alacağını söyledi.

İyi olmak ve yeniden sahnelere dönmek için sabırsızlanıyorum, bu beni öldüren şey. Sahnelere dönmeye ve müzik yapmaya ihtiyacım var. Bu benim ilacım” dedi.

Daha Önce Seks Bağımlılığından Kurtulmak İçin Tedavi Görmüştü

Ozzy Osbourne geçtiğimiz yıllarda seks bağımlısı olduğu gerekçesiyle tedavi  görmüştü. 37 yıllık karısı Sharon Osbourne, ”Kocam bir seks bağımlısı. Bu bağımlılık tahmin edebileceğinizden çok daha kötü bir şey. Aile yaşantımızı ve sosyal yaşantımızı mahvetti. Bir insanın alkol bağımlılığı varsa belki kabul edilebilir ancak seks bağımlılığı utanç verici bir durum. Kocam bu bağımlılıktan kurtulmak için terapilere başladı.” ifadelerini kullanmıştı.

Ozzy Osbourne Kimdir?

3 Aralık 1948 İngiltere doğumludur. Heavy metal müzik türünü ilk kez dünyaya tanıtan Black Sabbath grubunun vokalistidir. Müzik kariyerine bu grup ile başlamış olsa da 1979 yılında ayrılarak kendi yolunu çizmiştir. Kısa zaman içinde toplam 11 albüm çıkaran Ozzy Osbourne, en çok albüm satanlar listesinde zirveye çıkmıştır. Nitekim, her bir albümü 2 milyondan fazla satılmıştır. Bu sebeple, Multi Platinum ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca MTV kanalında yayımlanan 5 sezonluk ”The Osbournes” isimli sitkom dizide rol almıştır.

2003 yılında geçirdiği ATV kazası nedeniyle sırt bölgesine bir platin takıldı. 2018 yılında sağ elinde enfeksiyon meydana geldi ve uzunca bir süre hastanede yattı. Ardından ciddi bir zatürre atlattı. Son olarak parkinson hastalığına yakalandı.

MorTilki.Com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ