MorTilki.Com

Hollywood’un En Yaşlı Emekli Oyuncusu Betty White 98. Doğum Gününü Kutladı

Hollywood’un En Yaşlı Emekli Oyuncusu Betty White 98. Doğum Gününü Kutladı

Hollywood’un gülen yüzü, Atın Kızlar’ın Rose’u emektar aktris Betty White, 98 yaşına girdi. 1922 doğumlu olan White, Hollywood’un en yaşlı emekli oyuncusu olarak biliniyor.

Sinema dünyasının gülen yüzü olarak tanınan Betty White, geçtiğimiz Cuma günü mütevazi bir doğum günü partisi eşliğinde 98. yaşını kutladı. İlerleyen yaşına rağmen oldukça iyi görünen Amerikalı yıldız, sinema günlerini çok özlediğini söyledi.

Betty White ismini duyunca çoğunuz kim olduğunu hatırlamayabilir ancak Altın Kızlar‘ın Rose karakteri desek sanırım çoğunuzun aklında White’ın gülen yüzü canlanacaktır. 17 Ocak 1922 doğumlu ünlü oyuncu Hollywood’un en yaşlı aktristi. 100 yaşına merdiven dayamasına rağmen güler yüzlülüğünden hiçbir şey kaybetmemiş. Geçtiğimiz Cuma günü yeni yaşını kutlayan ”Altın Kız” etrafına gülücükler saçmaya devam ediyor.

Yaşayan Son Altın Kız!

Sosyal yaşantısında ve iş hayatında asla nezaketi ve kibarlığı elden bırakmayan Betty White ”Canım” ve ”Şekerim” kelimelerini dilinden düşürmeyen sempatik ve güler yüzlü biri. Ancak bu gülen yüzünün altında gizli bir hüzün yatıyor. Yaklaşık 10 yıl önce Altın Kızlar ekibinin son üyesi olan Rue McClanahan‘ın ölümüyle tek başına kaldı. ”İçlerinde en yaşlı olanı bendim. Buna rağmen, onların ölmesi ve benim halen yaşıyor olmam, bana haksızlık gibi geliyor” diyor. Ayrıca 1981 yılında hayatını kaybeden üçüncü kocasını çok özlediğini ve el ele gezen yaşlı çiftleri görünce gözlerinin dolduğunu söylüyor.

Betty White Kimdir?

17 Ocak 1922 lllinois doğumludur. Tam ismi, Betty Marion White Ludden‘dır. İlk ve ortaokulu Los Angeles, liseyi ise Kaliforniya’da bitirdi. Gençlik yıllarında ilk olarak modellik yaptı. Ardından televizyon ve sinema dünyasına adım atarak 1953 yılında Life With Elizabeth isimli sitkomla tanınmış bir isim haline geldi. Ardından Date With the Angels isimli projede Vicki Angel rolünü canlandırdı. Bu yapımları The Betty White Show programı izledi. Ardından, Altın Kızlar (Golden Girls), Çirkin Betty (Ugly Betty) ve Malcolm in the Middle gibi traj dizilerde başarıyla rol aldı. Sayısız adaylık, ödül ve onur ödülüne layık görüldü. Diziler ve şov programları dışında 16 filmde rol aldı.

MorTilki.Com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ