MorTilki.Com

Tiyatro Dünyasının Acı Kaybı! Sanatçı Ercan Kont, Huzurevinde Yaşamını Yitirdi

Tiyatro Dünyasının Acı Kaybı! Sanatçı Ercan Kont, Huzurevinde Yaşamını Yitirdi

Türk tiyatro dünyasının önemli isimlerinden sanatçı Ercan Kont, kaldığı özel huzurevinde yaşamını yitirdi. 50 yılı aşkın sanat hayatında sayısız tiyatro oyununda ve sinema filminde başarıyla rol alan ünlü sanatçı 77 yaşındaydı.

Tiyatro ve sinema oyuncusu usta isim Ercan Kont 77 yaşında kaldığı özel huzurevindeki yatağında hayata gözlerini yumdu. Usta tiyatrocu geçtiğimiz yıllarda yerel bir Tv kanalında okuduğu ”Cinnet” (Ben deli değilim) isimli şiiriyle sosyal medyada yankı uyandırmıştı.

50 yılı aşkın sanat hayatı boyunca sayısız tiyatro oyununda ve sinema filminde rol alan usta ismin ölüm haberi, sevenlerini yasa boğdu. Bir süre önce alzheimer hastalığına yakalanan duayen isim tedavi görüyordu.

Ercan Kont Kimdir?

1942 Adana doğumlu olan Ercan Kont, henüz 20’li yaşların başındayken tiyatro dünyasına adım attı. 1964 yılında Adana Belediyesi Şehir Tiyatrosu kadrosuna dahil olan ünlü isim, ilk olarak Shakespeare’in Othello’sunda figüran oyuncu olarak boy gösterdi. Gösterdiği başarılı performanslar sayesinde sayısız rol oynadı.

Adana Halk Tiyatrosu’nun kurucu ismi olarak bilinen Kont, 1980 yılında Adana Belediyesi Şehir Tiyatro’sunun yeniden kuruculuğunu üstlendi. Bir süre tiyatro müdürlüğünü yaptıktan sonra emekliye ayrıldı. Emeklilik yıllarında ise özel gün ve festivallerde sunuculuk yaptı, kendine özgü tarzıyla şiirlerini seslendirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ