MorTilki.Com

Eski Türkiye Güzeli Zeynep Tokuş’u Hiç Böyle Akrobatik Görmediniz

Eski Türkiye Güzeli Zeynep Tokuş’u Hiç Böyle Akrobatik Görmediniz

90’lı yılların son döneminde rol aldığı Deli Yürek dizisi ile hafızalara kazınan eski Türkiye güzeli Zeynep Tokuş, yeni mesleği ve Instagram paylaşımlarıyla görenleri şaşırtıyor. Rol aldığı sinema filmleri ve dizilerle tanınan eski oyuncu, hayatını artık yoga eğitmeni olarak sürdürüyor.

1998 yılında katıldığı güzellik yarışmasında birinci olan Zeynep Tokuş, bu yarışma ile adını duyurmuş ve çeşitli televizyon projelerinde oyunculuk yapmıştı.

Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte 1999’da yayınlanan Deli Yürek dizisinde başrollerde oynayan Zeynep Tokuş, gösterdiği başarılı oyunculuk performansı ile televizyon izleyicisinin gönlüne taht kurmuştu.

Zeynep Tokuş, 2001 yılında yayınlanan dram konulu Yazgı filminde başrol olarak yer aldı. Oyuncunun bu filmdeki performansı, sinema eleştirmenlerinden tam not almıştı. Tokuş’un bu başarısı, 13. Ankara Uluslararası Film Festivali’inde en iyi kadın oyuncu ödülünü almasını sağlamıştır.

42 yaşındaki ödüllü sinema ve dizi oyuncusu, bu alandaki projelerine son vererek uzun süre ekranlardan uzak kalmayı tercih etti.

Dönemin en başarılı kadın oyuncularından olan Zeynep Tokuş, televizyon ve sinema dünyasından uzaklaşarak kendisine farklı bir hayat kurdu.

Ünlü oyuncunun seçtiği yeni kariyeri, kendisinin ve başka insanların hayatlarını ruhsal ve fiziksel şekilde değiştirmek üzerine kurulmuştu.

Zeynep Tokuş, geçmişte iki evlilik yapmış ve ikisi de boşanmayla sonuçlanmıştır. Biten bu iki evlilik sonrası Erdem Yılmaztürk ile yeniden dünya evine girmiş ve hayatında radikal değişikler yapmıştır.

1977 Ankara doğumlu olan Zeynep Tokuş, yoga eğitmenliğine başladı ve bu alandaki tecrübelerini öğrencileriyle paylaşıyor.

İşte eski Türkiye güzelinin dikkat çeken sosyal medya paylaşımlarından bazıları:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ