MorTilki.Com

Ahmet Kaya’nın Biyografi Filmi ”İki Gözüm Ahmet”e Gülten Kaya’dan Hukuki Hamle

Ahmet Kaya’nın Biyografi Filmi ”İki Gözüm Ahmet”e Gülten Kaya’dan Hukuki Hamle

Bilindiği gibi Ahmet Kaya’nın hayatını anlatan ”İki Gözüm Ahmet” isimli biyografi filminin çekimlerine başlanmış ve merhum sanatçının eşi Gülten Kaya bu konuya sıcak bakmadığını belirtmişti. Gülten Kaya son yaptığı açıklamada, çekilen filmin Ahmet Kaya ile ilişiğinin bulunmadığını ifade ederek tüm yasal ve hukuki süreçleri başlatacaklarını duyurdu.

16 Kasım 2000 tarihinde Paris’te yaşamını yitiren Türk müziğinin gelmiş geçmiş en büyük sanatçılarından merhum Ahmet Kaya‘nın hayat hikayesini anlatan biyografi filmi, Kaya’nın ailesinin rızası olmamasına rağmen çekimleri tamamlandı. Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya ve avukatları İki Gözüm Ahmet filmiyle ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan basın açıklamasında sert sözlerle tepkisini dile getiren Gülten Kaya, şu ifadeleri kullandı; ”Ahmet Kaya ile hayatında fiilen ve düşünsel olarak tek bir kez bile yan yana gelmemiş bir takım insanlar, onun hakkından en ufak bir fikri dahi olmayan birileri bu filmi ve filmleri yapmaya çalışıyorlar. Bunların benim gözümdeki tanımı kifayetsiz muhterislerdir. Çünkü Ahmet Kaya’nın hatırasını bu kadar pervasızca didiklemek, incitmek, talan etmeye kalkmak; onu özleyen, öğrenmek isteyen, tanımak isteyen ve dinlemeyi yeniden arzu eden milyonlarca insanı da istismar etmeleri anlamına geliyor.

Bunlar Sanat Hırsızları!

Filmin yapımcıları hakkında sanat hırsızları ifadelerini kullanan Gülten Kaya, ”Bu filmleri yapanları biliyoruz. Ahmet Kaya-Yusuf Hayaloğlu ağzından söylemek gerekirse, bunlar sanat hırsızlarıdır. Bizler bütün yasal korunma yollarını etkin biçimde çalıştıracağız ve bu tür girişimlere karşı hukuki haklarımızı elbette sonuna kadar kullanacağız.” diyerek kısa süre sonra hukuk sürecini başlatacaklarını duyurdu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ