MorTilki.Com

Meyve Sebze Pazarından Podyuma! Rus Manken Natalia Vodianova’nın Başarı Öyküsü

Meyve Sebze Pazarından Podyuma! Rus Manken Natalia Vodianova’nın Başarı Öyküsü

Bir zamanlar pazarcılık yapan Natalia Vodianova artık dünyanın en popüler mankenleri arasında. Genç kızlığa adım attığı yıllarda pazar tezgahında keşfedilen ve şöhret basamaklarını hızla tırmanan Rus mankenin başarı öyküsü azmin ve kararlılığın önünde hiçbir şeyin duramayacağının kanıtı.

Supernova lakabıyla bilinen 37 yaşındaki dünyaca ünlü Rus Manken Natalia Vodianova bir zamanlar pazar tezgahında meyve, sebze satan ve zorlukla geçinen biriydi. Rusya’nın Nijniy Novgorod şehrinde doğup büyüyen Vodianova, zamanının büyük çoğunluğunu annesi Larisa ile birlikte pazarda satış yaparak geçiriyordu. Diğer zamanlarında ise felçli kardeşine bakıyordu. Genç kızlığa yeni adım attığı bu günlerde, bir ajans sahibinin pazarda onu keşfetmesiyle hayatı köklü bir değişime uğradı.

Henüz 16 yaşındayken keşfedilen Natalia Vodianova, kısa süre içinde podyumların aranan yüzü haline geldi. 3 ay içinde İngilizce öğrendi ve Nijniy Novgorod’dan Paris’e doğru yolculuğa çıktı. Paris’te ünlü markaları podyumda başarıyla temsil etti. Birçok ünlü derginin kapak kızı oldu. Ünlü çanta markası Louis Vuitton kampanyalarında emlak zengini Justin Portman ile tanıştı.

Kısa süre sonra 1969 doğumlu İngiliz asıllı emlak zengini Justin Portman ile evlenen ünlü model bu evlilikten beş çocuk dünyaya getirdi. Genç kızlığında yaşadığı zor günleri asla unutmayan ancak bunu da dramatize etmeyen Natalia, Naked Heart adında bir vakıf kurdu. Vakıf sayesinde Rusya, İngiltere ve Peru’da yüzlerce çocuk oyun alanı açıldı. Engelli insanlara ve ailelerine parasal yardım edildi. Dahası, otistik çocukların eğitimi için yardımlar yapıldı. Hatta bu çocukların eğitimlerine erken başlamaları için bir mobil eğitim programı bile hazırlandı.

28 Şubat 1982 doğumlu bebek yüzlü manken Natalia Vodianova ”Ailem bana maddi imkanlar sunamadı ancak hayatta bir amacımın olması gerektiğini öğrettiler. Bu öğreti benim için paradan daha önemliydi ve şu an geldiğim nokta bunun en bariz kanıtı” diyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ