MorTilki.Com

Marilyn Monroe’nun Elbisesi Rekor Fiyata Alıcı Buldu

Marilyn Monroe’nun Elbisesi Rekor Fiyata Alıcı Buldu

1962 yılında şüpheli bir olayla hayatını kaybeden 20. yüzyılın sinema ikonu Marilyn Monroe’nun bir filmde giydiği elbisesi açık artırmada rekor fiyata satıldı. Los Angeles şehrinde düzenlenen müzayede de Monroe’nun elbisesi 280 Bin Dolara (1 Milyon 595 Bin TL.) alıcı buldu.

5 Ağustos 1962 tarihinde Brentwood’daki evinde cansız bedeni bulunan Marilyn Monroe‘nun ölüm sebebi kayıtlara intihar olarak geçmişti. Ölümünün ardından onlarca yıl geçmesine rağmen olayın cinayet olduğu konuları halen tartışılıyor. Diğer yandan dünyaca ünlü aktristin filmlerde giydiği kostümleri de müzayedelerde rekor fiyatlarda alıcı buluyor. Geçtiğimiz hafta sonu Amerika’nın Los Angeles şehrinde düzenlenen bir açık artırmada sinema ikonunun kıyafeti 280 Bin Amerikan dolarına satıldı.

Oynadığı komedi filmlerindeki rollerle, ”Aptal sarışın” olarak bilinen ünlü oyuncu, yaşamını yitirmesinin ardından yarım asırdan fazla zaman geçmesine rağmen halen popülerliğini koruyan bir isim. Bunun en bariz kanıtı geçtiğimiz hafta sonu yapılan açık artırma. Marilyn Monroe’nun 1954 yılında oynadığı ”Sahne Işıkları” isimli filmde giydiği kıyafet söz konusu müzayede de 280 Bin Dolara (1 Milyon 595 Bin TL.) satıldı. Satılan bu elbise, derin yırtmaçlı uzun çiçekli bir etek, bir bandeau sütyen ve çiçekli hasır bir şapkadan oluşuyor.

Kennedy’e Şarkı Söylerken Giydiği Kıyafet 4.8 Milyon Dolara Satılmıştı

Marilyn Monroe’ya ait kıyafet satışı ilk kez olmuyor. Ünlü sanatçının aksesuar ve kıyafetleri daha önce de uçuk fiyatlara satılmıştı. Örneğin, 1962 yılında eski Amerikan Başkanı Kennedy’e doğum gününde şarkı söylerken giydiği kristal işlemeli elbisesi 2016 yılında 4.8 Milyon Dolara (27 Milyon TL) satılmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ