MorTilki.Com

Cilt Lekelerini Gideren Ayva Çekirdeği Jeli Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt Lekelerini Gideren Ayva Çekirdeği Jeli Maskesi Nasıl Yapılır?

Sonbahar aylarının gözdesi olan ayvalar, gerek lezzetiyle gerekse sağlığa olan faydaları nedeniyle sıkça tükettiğimiz meyvelerden. Sağlık açısından faydaları ve lezzetinden başka bu meyvenin cilde olan katkıları da var. Ayva çekirdeğinin leke giderici etkisinin farkına varan kozmetik sanayi, geçtiğimiz 10 yıldan bu yana birçok ürününde ayva çekirdeğini kullanıyor.

Ayva çekirdeğinden kolay şekilde yapılan jel kıvamındaki doğal maske cilt üzerindeki sivilce, akne ve doğum lekeleri gibi birçok lekeyi giderebilme özelliğine sahip. Üstelik, tamamen doğal olan bu maskeyi hazırlamak ve kullanmak oldukça pratik, maliyetsiz ve kolay.

Ayva Çekirdeği Jeli Maskesi Nasıl Yapılır?

Ayva çekirdeği maskesini yapmak için onlarca farklı malzeme gerekmez. Jeli oluşturmak için yalnızca iki ayrı bileşene ihtiyacınız olacak; ayva çekirdekleri ve su.

  • 1 Adet ayvanın çekirdekleri
  • Çeyrek çay bardağı ılık su (Tercihe göre gül suyu da kullanabilirsiniz)

Ayva çekirdeğinden jel kıvamındaki maskeyi elde etmek için çekirdekleri suyun içine atın ve en az 24 saat bu şekilde bekletin. Bir günün ardından suyun jel kıvamına geldiğini göreceksiniz. Lekeleri gidermek için işte ihtiyacımız olan şey bu…

Ayva Çekirdeği Jeli Maskesi Nasıl Uygulanır?

Ayva çekirdeği maskesini yapmak kadar uygulaması da kolaydır. En az bir gün süreyle su içinde beklettiğiniz ayva çekirdeklerinin meydana getirdiği jel kıvamındaki suyu, bir parça pamuk ile veya makyaj temizleme pamuğu ile cildinize sürün. Yüzünüzdeki sonradan olan lekelerin zamanla yok olduğunu göreceksiniz.

Tamamiyle doğal olan bu maskeyi her gün kullanabilir ve düzenli kullanım sonrasında olumlu sonuç alabilirsiniz. Ayrıca bal ve hindistan cevizi yağı karıştırarak maskeyi zenginleştirmeniz mümkün.

Ayva Çekirdeği Maskesinin Cilde Faydaları

  • Ciltteki akne, sivilce ve doğum lekelerini giderir.
  • Cildi sıkılaştırarak kırışıklık ve sarkma sorununu giderir.
  • Cilde bariz bir parlaklık verir.
  • Göz altı morlukları ve torbalarının azalmasını sağlar.
  • Kuru ciltleri nemlendirir ve canlılık kazandırır.

Tüm bunlarla birlikte ayvanın çekirdeği kadar suyu da cilt için faydalıdır ve ayrıca harika bir temizleyicidir. Ayvayı rendeleyip bir tülbent içinde suyunu sıkın. Elde ettiğiniz bu su ile her gün cildinizi pamukla silin. Yüzünüzdeki sebumu alır ve parlaklık kazandırır. Daha etkili bir karışım için yumurta akı ile ayva suyunu karıştırın ve yüzünüze sürüp 20 dakika bekletin. Ardından su ile yıkayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ