MorTilki.Com

Makyajı Temizlemeden Uyumanın Cilde Zararları

Makyajı Temizlemeden Uyumanın Cilde Zararları

Uzun ve meşakkatli uğraşlar sonucu yapılan makyajın yatmadan önce temizlenmesi, hastalık, yorgunluk ve uykusuzluk gibi nedenlerden dolayı bazı günler es geçilebiliyor. Son dönemlerde bazı kadınların makyajla uyumayı alışkanlık haline getirdiklerine de oldukça sıkça rastlıyoruz. Dışarıdan bakınca masum gibi görülen bu durum cilt sağlığı için oldukça zararlıdır. 

Makyajla Uyumanın Cilde Zararları

Geceleri uyurken hücrelerin kendini daha hızlı yenilediği birçoğumuz tarafından bilinir. Cildimizi makyaj malzemelerinden arındırmadan uyuduğumuz zaman, cilt hücreleri kendini onarıp yenileyemez ve cilt yapısı zarar görmeye başlar. Nefes alamadığı için yağ ve nem dengesi bozulan cildiniz, ilerleyen dönemlerde sağlıksız bir hal almaya başlar.

Gözenekler Tıkalı Hale Gelir

Tıkalı hale gelen cilt gözenekleri, cildin nefes alarak kendini yenilemesine engel olur. Bunun en önemli nedeni, yüzde sürekli kalan allık ve fondöten gibi zararlı kimyasallar içeren makyaj ürünleridir. Hali hazırda gün boyu ciltte duran bu malzemelerin, gece yatmadan önce özen gösterilerek temizlenmesi gereklidir. Aksi taktirde cildinizde sivilce, pürüz ve siyah nokta gibi problemler yaygın bir şekilde görülmeye başlayacaktır.

Cilt, Solgun ve Cansız Bir Hal Almaya Başlar

Sürekli makyajlı şekilde uyuyanların cildi, kısa bir süre sonra kurumaya başlar. Nemini kaybeden ciltte görülen solgun ve mat görünüm, psikolojik sorunlara bile yol açabilmektedir. Cildinizin sahip olduğu canlılığı kaybetmemesi için gerekli bakımları yapmalı ve cildin nefes almasına engel olan makyaj kalıntılarını temizlemelisiniz.

Güçsüz Kalan Kirpiklerde Dökülmeler Meydana Gelir

Gözlerimizi daha güzel gösteren ve ön plana çıkmasını sağlayan kirpikler, göz makyajı sırasında sürülen rimelin uyurken temizlenmemesi sonucu kurumaya başlar ve birer birer dökülürler. Gür ve uzun kirpiklerinizi kaybetmek istemiyorsanız, uyumadan önce mutlaka gözlerinizi makyaj malzemelerinden arındırmanız gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ