MorTilki.Com

Fazla Makyajın Cilde Verdiği Zararlar ve Korunma Yolları

Fazla Makyajın Cilde Verdiği Zararlar ve Korunma Yolları

Kadınların vazgeçilmez güzellik yöntemlerinden makyajın dozu fazla kaçırılınca bazı cilt sorunlarına neden olabiliyor. Yapılan fazla makyaj sonucu zamanla oluşan kırışıklıklar, tıkalı gözenekler ve enfeksiyon en sık karşılaşılan sorunlardan.

Makyaj malzemelerinin içeriğindeki maddeler, cildin nefes almasının önüne geçerek bazı hasarlar oluşturmaktadır. İşte fazla makyaj yapmanın cilde verdiği zararlar ve dikkat edilmesi gerekenler…

Nefes Almaya İhtiyaç Duyan Gözenekler Tıkanır

Fazla makyaj yapılınca ciltte bulunan gözenekler tıkalı hale gelir. Nefes alamayan ciltte tahriş sorunları görülmeye başlar. Bu ciddi cilt sorunlarının önüne geçmek için makyaj temizliğine özen göstermeli, aşırı makyajdan kaçınmalı, doğal ürünleri kullanmaya öncelik vermeye çalışmalı ve merdiven altı diye tabir edilen ürünleri kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir.

Makyaj Ürünlerine Bulaşan Bakteriler Enfeksiyona Neden Olabiliyor!

Cildinizle temas eden makyaj ürünlerini hijyenik koşullarda saklamaya özen göstermelisiniz. Makyaj ürünleri, çantanızda veya diğer ortamlardaki zararlı bakterilerden kolay bir şekilde etkilenebilmektedir. Bu zararlı bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlara maruz kalmamak için makyaj malzemelerinizi başkalarıyla paylaşmayın ve saklama koşullarına dikkat edin.

Ciltteki Elastik Yapı Zamanla Kaybolur ve Kırışıklıklar Oluşur

Aşırı makyaj zamanla cildi tahriş ederek elastik yapının özelliğini yitirmesine neden olur. Buna bağlı olarak ciltte kırışıklıkların meydana gelmesi de kaçınılmaz bir sonuçtur. Kırışıklıkların en kolay oluşabileceği bölge göz çevresidir. Gözün etrafında bulunan cilt yapısı diğer yerlere göre daha hassas olduğundan, göz makyajı yaparken hassas olmak ve aşırıya kaçmamak gereklidir.

Hassas Cilt Yapısına Sahip Olanlar Daha Fazla Dikkat Etmeli

Bazı cilt yapıları daha hassas olduğu için kolay tahriş olabilmektedir. Eğer hassas bir cilde sahipseniz, makyaj ürünlerinin aşırı kullanımı alerjik reaksiyonlarla neden olabilir. Cildiniz bazı makyaj ürünlerine olumsuz tepki veriyorsa, o ürünlerin kullanımına derhal son vermelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ