MorTilki.Com

Doğal Yollardan Ameliyatsız Meme Büyütme Rehberi

Doğal Yollardan Ameliyatsız Meme Büyütme Rehberi

Meme implantları günümüzde yaygın bir uygulama olmasına rağmen, vücudunuzun içinde yapay bir nesne bulunma düşüncesi sizi ürkütüyor olabilir. Neyse ki tek çare meme büyütme ameliyatı olmak değil. Bıçak altına yatmadan, göğüslerde büyüme sağlayan bazı yöntemler var.

Doğal yöntemlerle göğüs büyütmek sabır işidir, zaman ister. Göğüs implantı kadar belirgin etki de göstermezler. Ancak bu yöntemlerin çoğu doğaldır ve zararı yoktur. Bu bağlamda küçük göğüslerden muzdarip kadınlar bu yöntemleri evlerinin mahremiyetinde kolaylıkla deneyebilir.

1 – Meme Büyütücü Krem ve Haplar

Dünya genelinde ameliyat olmadan göğüslerini büyütmeye çalışan kadınların en çok tercih ettiği yöntem, bazı krem ve haplardır. Bu ilaçların amacı, memelerin büyümesini sağlayan hormonlara takviye yapmaktır. Göğüs büyümesindeki etken hormonlar;

 • Östrojen
 • Progesteron
 • Büyüme hormonu
 • İnsülin benzeri büyüme faktörü

Vücudunuzda bu hormonların seviyesini artırmak memelerinizin büyümesini sağlayabilir. Göğüs büyütme kremleri, Tayland ve Myanmar’da yetişen Pueraria Mirifica isimli bitkiden elde edilen fitoöstrojen içeren bitki özlerinden imal edilir.

Meme büyütme kremlerinin yanı sıra haplarda kullanılmaktadır. Östrojen ve progestin (projestin) içeren bu haplar, hormon takviyesi yaparak meme büyütmeyi hedefler. Bu hormonlar ayrıca doğum kontrol haplarında da bulunur. Hamilelikten kaçınmak ve büyük göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar için, doğum kontrol hapları her iki konuda da çözüm olabilir. Bununla birlikte doğum kontrol haplarının baş ağrısı, mide bulantısı, duygusal dalgalanmalar ve kilo alımını tetikleyen bazı rahatsızlıklara yol açabileceğide bilinmelidir.

İster krem olsun ister hap, doktor tavsiyesi olmadan bu ürünler kullanılmamalıdır. Bu ürünlerin her ne kadar bitkisel olduğu söylensede, hormon dengelerini değiştiren ilaçlardır ve uzmana danışılmadan kullanılacak ürünler değildir.

2 – Meme Büyütmeye Yönelik Göğüs Masajı

Göğüslere doğru teknikle masaj yapmak, nispeten de olsa memelerde büyüme sağlar. Göğüs masajı en güvenli yöntemlerden biridir ve rahatlıkla yapılabilir. Ayrıca lenfatik drenaj sayesinde toksinlerin vücuttan atılmasına ve lenf sıvısının akışkanlığının hızlanmasına yardımcı olur.

Göğüs büyütme amacıyla yapılan meme masajı ilk olarak, göğüsün alt kısmından başlayarak yukarıya doğru yapılır. Yaklaşık 30-40 kez bu şekilde devam edilip daha sonra dairesel hareketlerle tüm göğüse 40-50 kez yapılır.

3 – Meme Büyümesini Destekleyen Östrojen içeren Besinler

Meme büyümesinde östrojenin öneminden bahsetmiştik. İlaç kullanmadan östrojen seviyanizi artırabilecek bazı besinler var. Bu besinler;

 • Baklagiller : Bezelye, barbunya, kuru fasulye, soya fasulyesi, nohut, kırmızı mercimek
 • Sebzeler : Yeşil fasulye, lahana, pancar, brokoli, patates, ıspanak, karnabahar
 • Tahıllar : Buğday, arpa, pirinç
 • Soya ürünleri : Soya sütü, soya yoğurdu
 • Meyveler : Erik, kiraz, greyfurt, nar, avakado, muz, kayısı, kuru erik
 • Otlar : Meyan kökü, keklik otu, rezene tohumu, keten tohumu
 • Çaylar : Ada çayı, siyah ve yeşil çay, melek otu çayı, kızıl yonca çayı, rezene çayı, kahve (kafein)
 • Yemişler : Fıstık, ceviz, Antep fıstığı

4 – Meme Büyütme ve Egzersiz

Göğüs odaklı bazı egzersiz hareketleri vardır. Bunlardan en çok bilinenleri göğüs pres hareketleridir. Göğüs büyütmek için etkili olan egzersizlerden bazıları; Wall-up (Duvara yaslanarak dikey şınav), flys, Rotation push-up (Dönerek şınav), Elevated push-up (Asansör şınav), Chest dips hareketleridir.

Eğer bu amaçla spor salonuna gidiyorsanız, size rehber olması için hocanıza soru sormaktan, amacınızı söylemekten ve yardım almaktan çekinmeyin.

5 – Doğru Sütyen Tercihi

Olması gerekenden büyük ya da daha küçük sütyen kullanmanız göğüslerinizi küçük gösterir. Göğüslerinizi düzleştirecek veya gevşek bırakacak sütyenleri kullanmaktan kaçının. Bedeninize tam uygun, destekli ve dolgu formlu sütyenleri kullanmak göğüslerinizi olduğundan daha büyük gösterir.

Doğru sütyen tercihinin yanısıra göğüslerinizi büyük görünmesi için dik duruş pozisyonuda önemlidir. Yürürken dik yürümeye dikkat edin ve başınızın yukarda, göğsünüzü öne doğru kasarak, doğru duruş pozisyonu oluşturun.

6 – Meme Büyütme ve Kilo

Açıkçası meme boyutunu artırmaya çalışırken bir diğer yandan kilo almanın çekici bir çözüm olmadığını biliyorum. Ancak büyük göğüslere sahip olmanız için eğer çok zayıfsanız bir miktar kilo almanız gerekebilir.

Bir deri, bir kemik kadınların iri göğüslere sahip olması beklenemez. Zaten bu zayıflıkta bir kadının iri göğüslere sahip olması çok abes bir görüntü ortaya çıkarır. BMI olarak bilinen Vücut Kitle İndeksiniz düşükse (18’in altındaysa) az da olsa kilo almanız faydanıza olacaktır.

Kadınlarda  özgüven eksikliğine neden olan bu sorunu doğal yöntemlerle çözmek mümkün. Göğüs büyütme ameliyatlarını tercih etmeden sizde bu doğal yöntemlerle göğüslerinizi olduğundan daha büyük hale getirebilirsiniz. Ancak bilinmelidir ki, doğal yollarla meme büyütmek uzun ve sabırlı bir süreç gerektirir.

Diğer yandan meme büyüttüğünü iddia eden, ilaç ve bitkisel tedavi yöntemi adı altında satılan ürünlere kesinlikle itibar etmemelisiniz. Tüm sorunlarınızı doktorunuzla açıkça konuşmaktan ve tavsiye almaktan çekinmeyin, doktorunuz önermediği sürece hiçbir ilacı kullanmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ