MorTilki.Com

Doğal Yöntemlerle Yoğun Kaş ve Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Doğal Yöntemlerle Yoğun Kaş ve Kirpiklere Sahip Olmanın Yolları

Kaş ve kirpiklerine gür ve yoğun bir hacim kazandırmak isteyen bazı kadınlar güzellik merkezlerine gitmeyi tercih etmektedirler. Sağlıklı kaş ve kirpikler için servet harcamanıza gerek yok. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz doğal yöntemleri kullanarak kısa bir sürede yoğun kaş ve kirpiklere sahip olmak mümkün.

Sağlıklı Kirpikler İçin Uygulanabilecek Doğal Yöntemler:

 

E Vitamini Yağı İle Kirpikleri Fırçalamak

E vitamini yağı, kirpiklerin dökülmesini engellemekte önemli rol oynar. Temiz olduğundan emin olduğunuz bir kirpik fırçası veya maskaranın üzerine iki damla E vitamini yağı damlatın. Daha sonra fırça ile kaşlarınızı fırçalayın. Bu yöntemi günde iki defa uygulayarak kaşlarınızın yumuşak ve kalın görünmesini sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağı Kullanarak Kirpikleri Güçlendirmek

Zeytinyağının kirpikleri güçlendirici yapısı bulunur ve çabuk uzamasına yardımcı olur. Bir parça pamuğun üzerine zeytinyağı damlatın ve kirpiklerinizin üzerine sürün. Karışım beş dakika boyunca kirpiklerinizde durduktan sonra ılık suyla durulayın.

Kirpiklerinize Vazelin Sürün

Vazelin kirpiklerinizin uzaması için etkilidir ve E vitamini için alternatif olarak kullanılabilir. Yatmadan önce kirpiklerinize vazelin sürün ve sabah uyanınca ılık su ile kirpiklerinizi durulayın.

Kirpik Kıvırıcılardan Uzak Durun

Sürekli kirpik kıvırıcı kullanıyorsanız bu yöntemi artık kullanmayın. Bu işlem kirpiklerinizi zayıf bir hale getirir ve zamanla kırılmasına neden olur.

Göz Makyajınızı Temizlerken Nazik Davranın

Göz ve kirpiklerin çevresindeki cilt yapısı oldukça hassastır. Göz makyajı temizleyici alırken kaliteli olmasına dikkat edin. Kirpikler ve göz çevresindeki makyajı temizlerken cildinizi korumaya özen göstermelisiniz. Aksi taktirde kirpikleriniz kolay bir şekilde dökülebilir.

Kaş ve Kirpikleri 3 Günde Yoğun Hale Getiren Karışım!

Karışım için gerekli malzemeler:

  • 1 çay kaşığı aloe vera jeli
  • 2 çay kaşığı hint yağı
  • 2 adet E vitamini kapsü

Doğal kaş ve kirpik serumunun hazırlanışı:

Hazırlandığınız bütün malzemeleri uygun bir kapta karıştırın. Ucunda pamuk bulunan kulak temizleme çubuğu kullanarak bu karışımı 3 gün boyunca her gece yatmadan kaş ve kirpiklerinize uygulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ