MorTilki.Com

Kalıcı Jel Oje Nedir? Jel Oje Kullanmanın Artıları

Kalıcı Jel Oje Nedir? Jel Oje Kullanmanın Artıları

Jel ojeler sıradan ojelere göre tırnakta çok daha uzun süre yıpranmadan kalabilen oje çeşitleridir. Kalıcılığıyla bilinen bu jel ojeler son yıllarda yalnızca güzellik merkezlerinde uygulanan bir şey olmaktan çıktı ve artık çoğu kadının evinde yaptığı bir uygulama haline geldi. Jel ojelerin aksine sıradan ojeler suya ve küçük darbelere bile dayanıksızdır. Kısa süre içinde asetonla silerek yenisini sürmek gerekir. Eğer sizde sürekli yıpranan sıradan ojelerden bıktıysanız ve ojesiz gezmem diyenlerdenseniz jel ojeler tam size göre.

Tırnak bakımı kendine dikkat eden kadınların en belirgin özelliklerindendir. Ancak güzel tırnaklara sahip olmak çoğu zaman zahmetli olabiliyor. Zaman harcayıp uğraş vererek özenle sürdüğümüz ojelerimiz kısa süre sonra can sıkıcı şekilde yıpranabiliyor, uç kısımları soyulabiliyor ve bu da oldukça berbat bir görünüm ortaya çıkarıyor. Neyse ki bu sorunun bir çözümü var; jel oje.

Çoğu kadın kalıcı ojelerin tırnağa zarar verdiğini düşünüyor. Jel ojelerin kalın katmanı sayesinde tırnağa koruyucu bir kat daha eklenmiş olur. Jel ojeler tırnağa zarar vermez ancak nasıl çıkartılacağını bilmiyorsanız ve yanlış uygulamalarla zoraki çıkarmaya çalışırsanız o zaman siz kendi tırnaklarınıza zarar verebilirsiniz.

Jel Ojeler Tırnaklarınızda Çok Daha Uzun Süre Kalır

Jel ojeler tırnağa sürüldükten sonra UV ışınları yayan ampullerin ya da LED ampullerin ışığına maruz bırakılır. Yalnızca birkaç dakika süren bu işlem jel ojenin akrilik ojelere kıyasla çok daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Kimyasal olarak daha da güçlendirilen bu ojeler el tırnaklarınızda 3 hafta, ayak tırnaklarınızda ise 2 ay yıpranmadan kalabilir.

Jel Ojeler Tırnaklarınızı Korur

Çoğu kadın kırılgan yapıdaki narin tırnaklarından şikayetçi. Eğer sizinde kırılgan ve ince tırnaklarınız varsa jel ojeler imdadınıza yetişebilir. Jel ojenin kalın katmanından yukarıda bahsetmiştik. Kolay kolay çıkmayan kalın katmanı sayesinde ince tırnaklarınızın üzerinde ek bir katman daha oluşturarak dış etmenlere karşı koruma sağlar.

Hızlı Kurur

Jel ojeler bilinenin aksine çok kısa sürede kurur.  UV ya da LED ışıklar sayesinde bu işlem en fazla 2 ya da 3 dakika sürer. Sürülme aşamasından sonra bu ışıklar ojeyle reaksiyona girerek çok kısa bir sürede sertleşme sağlar.

Mükemmel Görünürler

Jel ojelerin en büyük artısı elbette ne kadar muhteşem göründüğüdür. Akrilik ojelerin aksine kalıcı ojeler el ve ayak tırnaklarınızda kusursuz görünür.

Diğer yandan jel ojelerin kalıcı olması çıkarma zorluğunu da beraberinde getirir. Bu da jel ojelerin diğerlerine göre eksi yanı. Bu ojeleri tırnağınızdan çıkarmak istediğinizde biraz zaman ayırmanız gerekecek.

Kalıcı Jel Ojeler Tırnaktan Nasıl Çıkarılır?

  • İlk etapta bir elinizdekileri çıkarıp sonra diğer elinize geçin. Her tırnağınız için küçük pamuk parçaları hazırlayın. Tek el tırnakları için 5 adet.
  • Hazırladığınız bu küçük pamukları asetonla ıslatın. Pamuklar iyiden iyiye bolca ıslatılmalı, asetonu emmeli.
  • Asetonla ıslattığınız pamukları tırnağınızın üzerine koyun ve her bir parmağınızı pamuğun üzerinden tek tek alüminyum folyo ile sarın.
  • 10 Dakika bu şekilde bekleyin ve tırnak törpüsü ile ojeleri nazikçe ve dikkatlice kazıyın. Bu işlem sırasında aman dikkat, tırnağınıza zarar vermeyin.
  • Aseton, deri ve tırnaklarda kurumaya neden olacağından kazıma işlemi sonrası nemlendirici el kreminizi kullanın.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ