MorTilki.Com

Mayo ve Bikini Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Mayo ve Bikini Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Her yıl yaz sezonu gelmeden önce bikini ve mayolarda yüzlerce yeni model çıkıyor. Hal böyle olunca da binlerce model arasında kafa karışıklığı yaşanabiliyor. Ancak bikini alırken en önemli kriter içinde rahat edebiliyor olmaktır. Diğer yandan teninize olan renk uyumu, esnekliği ve kumaş kalitesi de önemlidir.

Mayo mu Almalıyım Yoksa Bikini Mi?

Bu ikilemi çoğu kadın yaşıyor. Tercihinizi yaparken gerçekçi olun. Fazla kilolardan ve sarkmış derilerden şikayetçiyseniz mayo almanız sizin için daha mantıklı olacaktır. Mayolar gövde kısmınızı örter ve en mütevazi seçenektir.

Ayrıca tek parça mayolar su aerobiği gibi egzersiz yapmayı düşünenler için de tercih sebebidir. Diğer yandan mayoların bir diğer avantajı da güneş ışınlarından hemen etkilenen açık tenli kadınların gövde kısımlarını yanıklardan korumasıdır.

Eğer vücudunuzu göstermekte rahatsanız ve vücut hatlarınıza güveniyorsanız bikini alabilirsiniz. Bikiniler en cesur su giysileridir. Sadece göğüslerinizi ve özel bölgelerinizi kapsarlar. Bikiniyi set olarak satın alabileceğiniz gibi ayrı parçalar halinde de satın alabilirsiniz. Vücut şeklinize göre farklı ebatlarda alt ve üst almanız mümkündür. Bikiniyi alt ve üst olarak ayrı ayrı alabilmek burada avantaj sağlıyor.

Neden Tankini Almalıyım?

Son yıllarda dilimize İngilizce’den giren bu kelime bikininin daha muhafazakar versiyonuna karşılık geliyor. İsteğe göre bel kısmınızı açıkta bırakan ya da tamamiyle kapatan modellerini tercih edebilirsiniz.

Özellikle hamile kadınların tercih edebileceği tankiniler hem güneş yanıklarına karşı göbek kısmını korur hem de içinde daha rahat hissetmenizi sağlar.

Bikini Üstünü Nasıl Seçmeliyim?

Bikini üstünü seçmekteki kriteri göğüs ebatlarınız belirler. Bikini üstündeki fırfırlar, baskılı desenler ve açık renkler göğüslerinizi olduğundan daha büyük göstermeye yardımcı olur. Eğer küçük göğüslüyseniz ve daha büyük görünmesini istiyorsanız daha fazla detayları olan sadelikten uzak bir üst seçin.

Eğer çok büyük göğüslere sahipseniz alacağınız üst, basit bir üçgen gibi olmalı. Sade renkleri kullanın ve fazla dolgulu olan modelleri tercih etmeyin. ”İstenmeyen kazaların” önüne geçmek için muhakkak üstten askılı olanları tercih edin. Ayrıca büyük göğüslü kadınların koyu renk üst tercih etmeleri daha yerinde bir karar olacaktır.

Vücut Şekline Göre Renk Seçimi

Küçük göstermek için koyu renkler, büyük göstermek için açık renkler kullanmak modanın sık kullanılan renk oyunlarındandır. Koyu renkler daha az dikkat çekerken, açık ve canlı renkler kıyafetinizin odak noktası olur. Bu bağlamda vucudunuzda vurgulamak istediğiniz bölgelerinizde açık ve canlı renkleri kullanırken göze hitap etmesini istemediğiniz noktalarınızda koyu tonları kullanabilirsiniz.

Örneğin armut tipi vücut hatlarına sahipseniz (Küçük göğüs, geniş kalça) siyah bikini altını kırmızı bikini üstüyle kombinleyebilirsiniz. Ya da tam tersi hatlarınız varsa lacivert bikini üstü ile beyaz bikini altını eşleştirebilirsiniz. Ayrıca kalçanızı tam kapatan bikini altları da kalçalarınızın daha küçük görünmesine yardımcı olur.

Üzerinize Tam Uyum Sağlayan Mayo – Bikiniyi Tercih Edin

Her şeyden önce satın alacağınız bikini ya da mayo vücudunuza tam uyum sağlamalı. Model ve rengini çok beğenseniz bile size uygun olmayan ürünü satın almayın. Rahatsız edecek kadar sıkı ya da bol olmamalı. İçinde rahat edeceğiniz modeli satın almalısınız. Eğer teninizi teşhir etmek istemiyorsanız aramanız gereken şey mayo ya da tankini modelleridir. Diğer yandan bu modeller size uygun gelmiyorsa bikini ve hatta tercihe göre daha cüretkar olan ipkini modellerini tercih edebilirsiniz.

Giydiğiniz mayo ya da bikininin ten renginizle de uyumlu olması gerekir. Tüm kıyafetlerde olduğu gibi bikinilerde de renk seçimi yaparken ten renginizin zıt rengini tercih etmek daha akıllıca olacaktır. Bikiniyi almadan önce astar kısmını kontrol edin. Bazı bikinilerde üretim hatasında kaynaklı astar olmayabiliyor ya da çok ince kumaştan olabiliyor. Bu tür astarsız bikiniler ıslandıktan sonra özel bölgelerinizi belli eder. Ayrıca deniz&havuza giderken ve gelirken pareoya ihtiyacınız olacağını unutmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ