adplus-dvertising
Mortilki

Vicks BabyRub Ne İçin Kullanılır? Bebeklerde Vicks BabyRub Kullanımı

Vicks BabyRub Ne İçin Kullanılır? Bebeklerde Vicks BabyRub Kullanımı

Bir annenin dokunuşu bebekler üzerinde derin bir olumlu etkiye sahiptir. Tatlı badem yağı, lavanta yağı veya papatya yağı gibi doğal yağlarla, anneler minik yavrularına nazikçe masaj yapabilir. Alternatif olarak, piyasada satılan bebe yağları güvenle kullanabilir. Peki ama Vicks BabyRub bu güvenli seçeneklerden biri mi?

Vicks, çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanılan ve farklı versiyonları olan kremsi bir üründür. Çoğumuzun evinde bulunan Vicks VapoRub soğuk algınlığı ve hafif şiddetli bazı ağrılar için kullanılabilir. Ayrıca, Vicks VapoDry (Şurup) ve Vicks DayQuil (Tablet-kapsül) gibi farklı seçenekleri vardır. Bu ürünlerin hiçbiri bebekler ve küçük çocuklar için uygun değildir ancak aynı markanın ürettiği BabyRub bebekler için özel olarak formüle edilmiştir.

Vicks konusundaki en büyük yanlış anlaşılma, bu ürünün yalnızca tek seçeneğinin olduğunun düşünülmesidir. Ancak, yukarıda da belirtildiği üzere Vicks firmasının çeşitli amaçlar doğrultusunda ürettiği birden fazla ürünü bulunmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, Vicks VapoRub ile Vicks BabyRub’un aynı şey olmadığıdır. Nitekim, 2 yaşından küçük çocuklarda deri yoluyla ve 12 yaşın altındaki çocuklara soluma yoluyla Vicks VapoRub kullanılamazken, Vicks BabyRub 6 aydan büyük bebekler için özel olarak formüle edilmiştir. Peki ama Vicks BabyRub hangi amaçla ve nasıl kullanılır? İşte bilmek isteyeceğiniz birkaç detay…

Vicks BabyRub Ne İşe Yarar?

Vicks BabyRub, aloe özü, okaliptüs yağı, biberiye yağı, lavanta yağı, koku, vazelin (petrolatum) ve parfüm içeren ilaçsız bir formüldür. Yetişkinler için olan VaporuRub’un içeriğinde olan mentol ve kafur gibi maddeler BabyRub’da bulunmaz. Bu nedenle, hassas cilde sahip bebeklerde güvenle kullanılabilir.

Vicks BabyRub’un kullanım amacı bebeklerin cildini nemlendirmek, onları rahatlatmak ve sakinleştirmektir. Bununla birlikte, bu ürünün gaz sancısını giderdiğini, soğuk algınlığını tedavi ettiğini, karın ağrısı ve öksürüğe çare olduğunu daha önce okumuş olabilirsiniz. Ancak, üretici firma, BabyRub’un bebeğinizin daha iyi nefes almasına yardımcı olacağını, mukusu temizleyeceğini veya dekonjestan olarak çalıştığını iddia etmiyor. Yani, söz konusu rahatsızlıklara iyi geldiğine dair prospektüsünde ya da satış kampanyalarında hiçbir iddiaları bulunmuyor. Yalnızca, bebeğinizin cildine sürerseniz rahatlamasına yardımcı olabileceğini söylüyorlar. Bu nedenle, Vicks BabyRub’un hastalıklara çare olduğunu veya ilaç olduğunu düşünmeyin.

Bunu herhangi bir losyonla veya bebe yağlarıyla yapabilirsiniz, öyleyse neden Vicks satın alasınız? Muhtemelen çocukluk-gençlik döneminizde, soğuk algınlığında annenizin size uyguladığı, 100 yıldır piyasada satışta olan VapoRub ile zihninizde aynı bağlantı kurdunuz. Ancak, daha öncede belirttiğimiz gibi BabyRub sürümü,  VapoRub ile aynı bileşenleri içermiyor. Öte yandan, BabyRub’un minik yavrunuzun cildine bakım yapmak ve rahatlamasını sağlamak için tercih edebileceğiniz en güvenilir ürünlerden biri olduğunu söylememek haksızlık olur.

Vicks BabyRub Bebeklerde Nasıl Kullanılır?

BabyRub 6 ay ila 5 yaş arasındaki bebek veya küçük çocuklarda kullanılabilir. Uygulanışı, herhangi bir kremi cilde sürmekten daha zor değildir. Az miktarda BabyRub’u avcunuza alın ve bebeğinizin cildine masaj yaparak sürün. Bebeğinizin yüzüne, gözlerine, burun deliklerine, ağzına veya gözlerine sürmeyin! Mikrodalga fırın veya ocakta ısıtmayın. İçeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı bebeğinizin alerjisi olduğunu biliyor veya düşünüyorsanız kullanmayın.

Bebeğinizi rahatlatmak için boynuna, göğsüne, sırtına, kollarına, bacaklarına ve tabanlar dahil ayaklarına masaj yaparak sürün. Kullanmadığınız zamanlarda kutusunun kapağını kapalı tutun ve direkt güneş ışığı almayan serin bir yerde muhafaza edin.

Mavi kutuda satışa sunulan 50 g Vicks BabyRub fiyatı 80 ila 120 Lira arasında değişiyor (2022 yılı). Ürünü eczanelerden veya online alışveriş sitelerinden satın almanız mümkün. Bilinen herhangi bir zararı veya yan etkisi yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nuran dedi ki:

    Vicks baby rap vicks baby nemlendirici krem arasındaki fark nedir

BİR YORUM YAZ