MorTilki.Com

Tüy Dökücü Soğuk Jel Nedir? Ice Therapy Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Tüy Dökücü Soğuk Jel Nedir? Ice Therapy Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için ağda, jilet, lazer ve tüy dökücü krem gibi farklı seçeneklerimiz olsa da her birinin avantajı olduğu kadar dezavantajı var. Örneğin, ağda yağmak tüylerin nispeten daha geç çıkmasını sağlıyor ancak uygulaması acılı bir süreç. Jilet ise pratik ve acısız olmasına rağmen pürüzsüz etkisi oldukça kısa sürüyor. Kesin çözüm olan ise lazer ise cep yakıyor. Son seçeneğimiz olan tüy dökücü kremlere gelince, bazı markalar şimdilerde oldukça popüler. Nedeni ise soğutucu özelliği olaması ve tüylere kalıcı çözüm vadetmesi. Peki ama bu iddialar gerçeği yansıtıyor mu?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak söz konusu olduğunda birçok farklı seçeneğimiz var. Buna rağmen, acısız ve pratik olması nedeniyle çoğu kadın jilet kullanmayı tercih ediyor. Yakın tarihli bir araştırma, istenmeyen tüylerini almak için jilet kullanan kadınların oranının %57 olduğunu gösteriyor. Diğer yandan, jilet kullanmanın dezavantajları olduğu su götürmez bir gerçek. Jilet sonrası tahriş, kızarıklık ve kaşıntı. Tüylerin ertesi gün çıkıyor olması da cabası!

İşte tam bu noktada jilet yerine kullanılabilecek en iyi alternatif olarak tüy dökücü kremler imdadımıza yetişiyor. Tüy dökücü kremlerin uygulama kolaylığı ve 5 ila 10 dakika içinde etkisini gösteriyor olması en büyük avantajı. Diğer yandan, bu kremlerin soğutucu etkisi olduğu ve düzenli kullanım sonrası istenmeyen tüylere kesin çözüm olduğu iddia ediliyor. Peki ama bu iddialar gerçeği yansıtıyor mu? Tüy dökücü soğuk jellerin zararı var mı?, ice therapy tüy dökücü jel ne işe yarar? Hep birlikte inceleyelim…

Tüy Dökücü Soğuk Jel Nedir?

Çeşitli reklam kampanyalarıyla ”soğuk jel” olarak pazarlanan ürünler aslında sıradan tüy dökücü kremlerden farklı bir şey değildir. Cilde sürüldüğünde oluşan soğuk veya serinletici etkisini ise içeriğinde bulunan mentol sayesinde yapar. Bir başka ifadeyle, tüy dökücü soğuk jeller, tüy dökücü kremlerin içine mentol eklenmiş halidir. Kremde bulunan mentol hoş bir serinlik hissi uyandırsa da tüylerde azalma yapma kabiliyeti yoktur. Ürünün içeriğinde bulunan diğer bileşenler:

 • Aqua
 • Urea
 • Menthol
 • Gliserin
 • Esans
 • Allantoin
 • Sodium hydroxide
 • Cetaryl alcohol
 • Glyceryl stearate
 • Ceteareth-20
 • Polysorbate-20
 • Tocopheryl acetate
 • Potassium thioglycolate
 • Argan yağı

Tüy dökücü soğuk jellerin ne olduğunu öğrendiğimize göre şimdi de son günlerde popüler bir ürün olan ice therapy tüy dökücü krem incelemesini yapalım ve merak edilen soruları cevaplandırmaya çalışalım.

Ice Therapy Tüy Dökücü Jel Ne İşe Yarar?

Ice therapy tüy dökücü jel, isminden de anlaşılacağı üzere tüy dökücü bir kremdir. Piyasada satılan diğer muadillerinden farkı mentol içeriyor olmasıdır. Bu özelliği sayesinde, ciltte hoş bir serinlik etkisi oluşturur. 79 Lira fiyatı olan 250 Ml şişedeki ice therapy tüy azaltıcı, kollar, koltuk altları, bacaklar, göbek, bikini bölgesi, sırt, omuzlar ve parmaklar gibi istenmeyen tüylerin olduğu birçok bölgede kullanılabilir. Hem erkek hem de kadınların kullanımı için uygundur.

Ice Therapy Tüy Dökücü Jel Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü soğuk jellerin kullanımı, diğer tüy dökücü kremlerden farklı değildir ve uygulanması gereken adımlar genel olarak aynıdır. Öncelikle cildinizin küçük bir bölgesine sürerek yama testi yapın ve cildinizin alerjik reaksiyon gösterip göstermediğine bakın. Şişlik, kızarıklık veya yanma gibi belirtiler yaşıyorsanız kullanmayın. Herhangi bir sorun yoksa aşağıdaki yönergeleri takip edin.

 • İstenmeyen tüylerin olduğu bölgeye bolca sürerek yayın.
 • 5 dakika bekledikten sonra küçük bir alanı temizleyerek sonuca bakın.
 • Eğer istediğiniz sonucu alamamışsanız 3 ila 4 dakika daha bekleyin.
 • Spatula ile kremi cildinizden sıyırarak alın ve su ile yıkayın.

Markasına bakılmaksızın tüy dökücü kremlerin cilt üzerinde 10 dakikadan daha fazla bekletilmesi önerilmez. Herhangi bir tahriş veya kızarıklıkla karşılaşmamak için tüy dökücü kremleri önerilen süreden daha fazla cildinizde bekletmeyin. Ek olarak, egzamalı veya açık yara üzerine sürmeyin. Burun içi ve gözler gibi hassas noktalarla temas ettirmeyin. Hamile bir kadınsanız kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Ice Therapy Tüy Dökücü Jel İşe Yarıyor mu?

Ice therapy tüy dökücü jeli Tv reklamlarında veya internet üzerinde gördüyseniz gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak ediyor olabilirsiniz. Nitekim, söz konusu reklamlarda buz terapisi olarak adlandırılan bu ürünün -3 dereceye kadar cildi soğuttuğu ve düzenli kullanımla (3 ila 6 seans) istenmeyen tüylere kalıcı çözüm olduğu iddia ediliyor.

Öncelikle tüy dökmek konusunda etkili olduğu bir gerçek ancak -3 dereceye kadar cildi soğutması mümkün değil. Bununla birlikte, içerdiği mentol sayesinde hoş bir serinlik oluşturuyor. Düzenli kullanımla tüyleri tamamiyle yok etmek konusunda ise ne yazık ki iyimser düşünmek pek mümkün değil. Çünkü, krem, sprey veya jel formunda kılları tamamiyle kalıcı olarak yok eden herhangi bir ürün henüz yeryüzünde icat edilmedi. Nitekim, kıllardan veya tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için öncelikle foliküllerin yok edilmesi gerekir. Bu da günümüzde yalnızca lazer epilasyon yöntemiyle yapılabilmektedir. Soğuk etkili olup olmadığına bakılmaksızın, tüm tüy dökücü kremler geçici çözüm sunar.

Sonuç olarak özetlemek gerekirse, ice therapy tüy dökücü jelin işe yarayıp yaramadığı konusu sizin üründen ne beklediğinizle alakalıdır. Eğer amacınız tüylerden geçici olarak kurtulmaksa evet işe yarıyor ancak tüylerden kalıcı olarak kurtulmak istiyorsanız ne yazık ki işe yaramıyor diyebiliriz.

Soğuk Tüy Dökücü Jellerin Zararı Var mı?

Soğuk tüy dökücü kremleri online alışveriş sitelerinden veya eczanelerden satın alabilirsiniz. Fakat, bir ürünün eczanede satılıyor olması yan etki göstermeyeceği anlamına gelmez! Bununla birlikte, prosedüre uygun olarak doğru kullanıldığında tüy dökücü kremlerin ciddi bir zararı veya yan etkisi yoktur.

Tüy dökücü kremlerin yaygın yan etkileri, kızarıklık, kaşıntı, şişme, döküntü ve yanma hissidir. Cildinizin tüy dökücü kreme alerjik reaksiyon gösterip göstermeyeceğini öğrenmek için öncelikle küçük bir noktada yama testi yaparak sonuçları gözlemleyin. Herhangi bir semptom yaşıyorsanız ürünü kullanmayın.

MorTilki.Com herhangi bir ürünün kullanılmasını veya kullanılmamasını tavsiye etmez. Hiçbir ürünün sponsoru değildir. Site içerisindeki yazılar, videolar, görseller veya yorumlar, yalnızca kullanıcıları bilgilendirme amaçlıdır.

Sonuç:

Tüy dökücü soğuk jeller, mentol içeriği sayesinde ciltte hoş bir serinlik oluşturan tüy dökücü kremlerdir. Diğer tüy dökücü ürünler gibi kısa süre içinde tüylerin dökülmesini sağlar ancak kalıcı olarak tüyleri yok etmesi mümkün değildir. Bilinen herhangi bir zararı yoktur.

Açık yara üzerine ve burun içine (burun deliklerine) sürülmemelidir. Herhangi bir cilt rahatsızlığı olanlar ile hamileler kullanmadan önce doktoruna danışmalıdır. Göz ile tamasından kaçınılmalı, cilt üzerinde 10 dakikadan daha fazla bekletilmemelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ