MorTilki.Com

Saçlar Nasıl Kıvırcık Yapılır? Evde Saçı Kıvırcık Yapmanın Yolları

Saçlar Nasıl Kıvırcık Yapılır? Evde Saçı Kıvırcık Yapmanın Yolları

Doğuştan düz saçlara sahip olmanız, asla kıvırcık saçlarınızın olamayacağı anlamına gelmez. Bu işlem için güzellik merkezlerine giderek perma veya bioform yaptırmanız mümkün. Peki ama kuaföre gitmek için zamanınız veya yeterli bütçeniz yoksa ne yapacaksınız? İşte tamda bu noktada evde saçı kıvırcık yapmanın yolları devreye giriyor.

Doğal kıvırcık saçların bakımı her ne kadar daha zor olsa da çoğu kadına sempatik ve çekici bir hava kattığı su götürmez bir gerçek. Bu nedenle, doğuştan düz saçları olan biriyseniz bukleli saçlarla kendinizi hayal etmiş olmanız normal. Gerçeğe dönüştürmek için bir bayan kuaförüne gidip perma veya bioform gibi uygulamaları yaptırmanız yeterli. Fakat bu uygulamalar için bazı kimyasal içerikler kullanılıyor. Dahası, zaman ve azımsanamayacak bir bütçe ayırmak gerekiyor. Neyse ki, bu konuda tek seçeneğiniz güzellik merkezleri değil. Evde uygulayabileceğiniz birkaç kolay yöntem sayesinde, istediğiniz doğal kıvırcık saç görünümüne kavuşabilirsiniz.

Saçlar Nasıl Kıvırcık Yapılır?

Düz saçlarınızda bukleler oluşturmak veya kıvırcık yapmak aslında düşündüğünüz kadar zor olmayabilir. Evinizde uygulayabileceğiniz birkaç kolay adım, saç stilinizi güncellemeniz için yeterli. İşte denemek isteyeceğiniz çeşitli saç kıvırcıklaştırma önerileri…

Saç kıvırcıklaştırıcı krem, köpük ve deniz tuzu spreyi: Öncelikle en zahmetsiz yöntemden başlayalım. Saçlarınıza kıvır kıvır bukleler eklemek istiyorsanız veya dalgalı bir model düşünüyorsanız o halde bu ürünlerden herhangi birini satın alarak deneyebilirsiniz. Nemli saçınıza uygulayın ve buklelerinizi oluşturmak için parmaklarınızı kullanın. Bu ürünlerden herhangi birine sahip değilseniz ve satın almak istemiyorsanız o halde diğer yöntemlere göz atın.

Saç maşasıyla kıvırcık görünüm oluşturun: Orta veya uzun saçlarınız varsa, evde bukleler oluşturmanın en iyi yolu saç maşalarıdır. Kuru saçlarınızı küçük tutamlara ayırın ve maşanızı 180 ila 190 derece arasında bir sıcaklığa ayarlayın. Saçlarınızı maşaya sarın ve ısının bukleleri oluşturmasını bekleyin. Kıvırcık saçlar için ince maşaların, dalgalı saçlar için ise daha kalın maşaların gerekli olduğunu unutmayın.

Bez parçalarını kullanarak saçı kıvırcık yapma: Saçlarınızı bez parçalarına sararak kıvırcık yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun için yaklaşık 5 cm genişliğinde ve 20 cm genişliğinde bez parçalarına ihtiyacınız olacak. Eskimiş atletlerinizi, tişörtlerinizi veya atmayı düşündüğünüz kıyafetlerinizi keserek kullanabilirsiniz. Ek olarak, ıslak mendilleri kullanmanız mümkün.

Saçlarınızı küçük tutamlara ayırın. Ayırdığınız tutam ne kadar küçükse bukleleriniz o kadar sıkı olacaktır. Bez parçasının üzerine yuvarlayarak saçlarınızı sarın. Sona geldiğinizde toka ile sabitleyin. Ardından diğer bez parçalarını kullanarak saçınızın geri kalan kısmına aynı işlemi yapın. Akşamdan sabaha bu şekilde bekletin. Sabah uyandığınızda ruloları açın. Eğer fırçayla tararsanız, kıvırcık saçlarınız dalgalı olacaktır. Bu konuda tercih sizin. Son olarak, dilerseniz sabitleyici saç spreyi sıkabilirsiniz.

Kalem ve pipet ile saçı kıvırcık yapma yöntemi: Bez parçalarına saçlarınızı sarmak sizin için ideal bir yöntem değilse, o halde aynı işlemi pipet veya sıradan bir kalemi kullanarak yapabilirsiniz. Saçlarınız çok düzse kolayca şekil alması için öncelikle biraz saç köpüğü uygulayın.

Küçük tutamlara ayırdığınız saçlarınızı bigudiye sarıyormuş gibi kaleme veya pipete sıkıca sarın. Tel tokalar yardımıyla sabitleyerek birkaç saat bu şekilde kalmasına izin verin. Ruloyu açtığınızda istediğiniz kıvırcık görünümü elde edememişseniz, yeniden sarın ve saç düzleştirici maşa ile biraz ısı uygulayın. Ardından saçlarınızı açın ve işte dışarı çıkmaya hazırsınız.

Örgü ve topuz yöntemleriyle saç kıvırcıklaştırma: Bu yöntem tam anlamıyla kıvırcık bir saç stili oluşturmasa da dalgalı ve bukleli saçlar söz konusu olduğunda uygulaması en kolay seçeneklerden biridir. İhtiyacınız olan tek şey saçlarınızı birkaç noktadan topuz yaparak sabitlemek veya örmek. Tercih size kalmış.

Akşamdan sabaha kadar bu şekilde saçlarınızı bekletebilir veya deniz suyu saç spreyi sıkarak birkaç saat sonra saçlarınızı açabilirsiniz. Deniz suyu spreyi saçlarınıza hacim kazandırarak kıvırcık saç yapmak konusunda etkilidir.

Çeşitli saç ürünleri, maşa, kalem, pipet, bez parçaları ve hatta topuz yapmak veya örmek saçlarınıza yeni bir görünüm kazandırabilir. Bu yöntemlerle evde yapılan kıvırcık saçların etkisinin uzun sürmeyeceğini unutmayın. Daha uzun süre kalıcı kıvırcık saçlar için kuaförünüzden yardım istemeniz gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ