MorTilki.Com

Kaş Jeli Nedir? Renkli ve Şeffaf Kaş Jeli Kullanmanın Püf Noktaları

Kaş Jeli Nedir? Renkli ve Şeffaf Kaş Jeli Kullanmanın Püf Noktaları

Güzellik ve bakım rutininin en önemli parçalarından biri kaş makyajı olsa da çoğu zaman arka plana atılır. Oysa ki, kaşların kalın, ince, dolgun veya seyrek olması görünümünüzü pozitif ya da negatif yönde anında değiştirebilecek önemli bir etkendir. Bu nedenle, kaşların daha dolgun ve bakımlı görünmesini sağlamak için kaş jeli kullanmak iyi bir fikirdir. Ayrıca, şeffaf ve renkli kaş jellerini uygulamak oldukça kolaydır ve fazlaca maharet gerektirmez.

Kozmetik endüstrisinin son popüler trendi olan kaş jellerini daha önce duymuş olmalısınız. Şeffaf ve renkli gibi farklı formlarda üretilen kaş jelleri, seyrek kaşları olanların imdadına yetişirken, kaş sabitleme konusunda harika işler başarıyor. Dahası, bu ürünleri kullanmak için profesyonel bir makyöz olmak gerekmiyor. Peki ama nedir bu kaş jeli? Gelin, hep birlikte yakından inceleyelim…

Kaş Jeli Ne İşe Yarar?

Günlük yapılan güzellik ve makyaj rutini söz konusu olduğunda, kaşların daha güzel görünmesini kolayca sağlamaya yardımcı olacak bir ekipmana sahip olmak önemlidir. İşte tam bu noktada kaş tarama jelleri devreye giriyor.

Kaş jeli, kaşları anında renklendirmek, şekillendirmek ve daha dolgun bir görünüm kazandırmak için kullanılan bir güzellik ürünüdür. Aynı zamanda, tıpkı saçlarınızı sabitlemek için kullandığınız saç spreyi veya jöle gibi kaşlarınızı toparlamanıza ve sabitlemenize yardımcı olur. Şeffaf, renkli ve su geçirmez seçenekleri olan bu ürünler, hem kontrol altına alınmakta zorlanan sık ve kalın kaşlar, hem de seyrek ve cansız kaşlar için harika bir seçenektir.

Kaş jelleri genellikle maskara tarzı bir fırça içeren tüplerde satılır. Bu sayede, jeli kaşlarınıza kolayca uygulayabilir ve kaşlarınızı hızlı bir şekilde sabitleyebilirsiniz. Bu, makyaj için uzun zamanı olmayanlar veya dışarıdayken makyaj görünümünüze rötuş yapması gerekenler için mükemmeldir. Gruptan ayrılan inatçı tüyler de dahil olmak üzere kaşlarınızı tarayıp sabitlemek için harika bir yoldur.

Kaş jeli seçimi konusunda ise kaş renginize ve kaş makyajından beklentileriniz doğrultusunda tercih yapmanız gerekiyor. Eğer renkli kaş jeli kullanmayı düşünüyorsanız, kendi kaş renginizle eşleşen bir renk seçmelisiniz. Örneğin, kahverengi kaşlar için kahverengi, siyah kaşlar için yine siyah renk tercih edilmesi doğal bir görünüm elde etmek için önemlidir. Diğer yandan, kaş renginizi biraz koyulaştırmak istiyorsanız bir ton daha koyu jel kullanmanız mümkün.

Şeffaf kaş jelleri ise herhangi bir renk pigmenti içermediğinden kaşların rengine bakılmaksızın tüm kadınlar tarafından kullanabilir. Ancak, kaşlarınızın seyrek olduğunu düşünüyorsanız öncesinde kaş kalemi ile boşlukları doldurmak ve sonrasında şeffaf jeli uygulamak gerektiğini belirtelim. Öte yandan, gür ve dolgun kaşlara zaten sahipseniz, herhangi ek bir işlem yapmadan direkt olarak kaşlarınıza sürebilirsiniz.

Kaş Jeli Nasıl Kullanılır?

Sıradan bir makyaj uygulamasını yapabilen herkes kaş jellerini rahatlıkla sürebilir. Uygulaması oldukça kolaydır ve fazlaca bir maharet gerektirmez. Yinede bazı püf noktalarına dikkat etmekte fayda var. İşte, evde kaş jeli kullanımı hakkında birkaç öneri…

  • Kaş jeli veya herhangi başka bir makyaj uygulamasına başlamadan önce, ilk olarak cildinizin temiz olduğundan, tonlama işlemini taptığınızdan ve nemlendirdiğinizden emin olun.
  •  Dışarı çıkan tüyleri cımbızla alın ve kaşlarınızı şekillendirin. Bakınız: Evde kaş nasıl alınır?
  • Seyrek kaşlarınız varsa ve şeffaf kaş jeli uygulayacaksanız öncelikle kaş kalemi ile boşlukları doldurun.
  • Kaş jelini, kaşların uzama yönüne doğru yukarı hareketlerle sürün.
  • Renkli kaş jelleri için öncelikle kaşların alt kısmını ince bir fırçayla çizin ve ardından jel tüpüyle birlikte gelen fırçayla kaşlarınızın içini doldurun. Bu esnada renkli jeli dışarı taşırmamak için özen gösterin.
  • Kaşlarınızın etrafına az miktarda kapatıcı sürün. Bu pratik numara kaşlarınızın ön plana çıkmasını sağlar.
  • Kaşlarınızı kurumaya bırakın ve bu esnada makyajınızın diğer kısmını tamamlayın.

Kaş jellerinin fiyatına gelince, markasına göre 30 ila 90 lira arasında satılıyor. İhtiyacınız doğrultusunda su geçirmez kaş jellerini de kolaylıkla bulmanız mümkün. Su geçirmez özellikte olanları, yaz tatiliniz boyunca denize veya  havuza girerken kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ