MorTilki.Com

Kaş Nasıl Boyanır? Evde Kaş Boyamanın Püf Noktaları

Kaş Nasıl Boyanır? Evde Kaş Boyamanın Püf Noktaları

Belirsiz ve seyrek kaşlar çoğumuzun ortak sorunu. Uzun süreli çözümün yolu ise kuaförde boyatmaktan geçiyor. Peki ama güzellik merkezlerine gitmek için zamanınız veya paranız yoksa ne yapacaksınız? İyi haber, en fazla 10 dakikanızı ayırarak evinizin konforunda kaşlarınızı kendiniz boyayabilirsiniz. Basit birkaç adımdan ibaret olan kaş boyama, daha belirgin ve kalın kaşlar için harika bir seçenek…

Yüz güzelliğinin odak noktasını göz, kaş ve kirpik üçlemesinin oluşturduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak ne yazık ki hepimiz uzun kirpikler ve dolgun kaşlara sahip olan şanslı kişilerden değiliz. Güzel haber, birkaç küçük dokunuşla bu sorunun üstesinden gelmek mümkün. Evet, kaş boyamadan bahsediyorum! Yalnızca birkaç dakika süren bir işlemle kuaförde kaşlarınızı boyatarak istediğiniz kaş görünümüne zahmetsizce kavuşabilirsiniz. Peki ama güzellik salonlarına zaman ayıramayan veya yeterli bütçeye sahip olmayan biriyseniz? İşte tam bu noktada evde kaş boyama konusu gündeme geliyor. Gerçek şu ki, evde kaş ve kirpik boyamak düşündüğünüz kadar zor değil. Kolay birkaç adımla kaşlarınızı istediğiniz renge boyayabilir ve ”kaşlarımı ben boyadım” demenin haklı gururunu yaşayabilirsiniz. Tabii güzellik sırrınızı yakınlarınızla paylaşmak istiyorsanız!

Evde Kaş Boyama Nasıl Yapılır?

Kaşlarınızı renklendirmek için evde uygulayabileceğiniz birkaç farklı seçeneğiniz var. Bunlardan en kolay ve zahmetsiz olan teknik kaş kalemlerini kullanmak. Kaş kalemini nazikçe kaşlarınıza sürerek daha koyu ve belirgin bir görünüm oluşturmanız mümkün fakat bu işlemi her gün tekrarlamanız gerektiğini düşündüğümüzde boyaların daha cazip olduğunu söyleyebiliriz.

Kaşları renklendirmek için ikinci seçenek ise sizinde tahmin edeceğiniz üzere boyalar. Boya konusunda, kaşlar için özel olarak üretilen kaş boyalarını kullanabileceğiniz gibi normal saç boyalarını da kullanmanız mümkün. Evet, saç boyası ile kaş boyanabilir! İdeal olanı elbette kaş boyaları ancak yine de tercih sizin. İhtiyacınız olan malzemeler yalnızca biraz vazelin, boya ve fırça. Şimdi, bu konuda neler yapabileceğinize hep birlikte göz atarak evde kaş boyası nasıl yapılır? Sorusunu cevaplandırmaya çalışalım…

Adım 1 – Kaş çevresine vazelin sürün: Bu adımı atlayabilirsiniz ancak uygulama esnasında yanlışlıkla yüzünüze bulaşan boya canınızı sıkabilir. Bu nedenle, önlem olarak öncelikle kaşların çevresine vazelin sürmek iyi bir fikirdir. Vazelin olan noktalara boya bulaşsa bile cildinizden kolayca çıkacaktır. Bakınız: Saç boyası ciltten nasıl çıkar? Şimdi boyayı hazırlamaya geçebiliriz.

Adım 2 – Boyayı hazırlayın: Daha önce evde saç boyası yaptıysanız bu işlemi nasıl yapmanız gerektiğini mutlaka biliyorsunuzdur. Kafa karışıklığı yaşıyorsanız paket üzerindeki talimatları izleyerek boyayı karıştırın. Bu adımda işin püf noktası doğru rengi seçmektir. Genel bir kural olarak kaş renginiz, saç renginizden 2 ila 3 ton daha açık olmalıdır. Tabii gri renkte saçlarınız yoksa!

Adım 3 – Boyayı kaşlarınıza sürün: Boyayı küçük bir fırça yardımıyla kaşlarınızın yoğun olan iç ucundan başlayarak dışa doğru  sürün. Her iki kaşınıza aynı işlemi uygulayıp 5 ila 7 dakika kadar bekleyin. Bu süreyi ne kadar kısa tutarsanız boyanın daha açık renkte olabileceğini unutmayın. Süre sonunda nemli temiz bir bez veya mendille kaşlarınızdaki fazla boyayı silin ancak ovalamayın. Rengin çok koyu olduğunu düşünüyorsanız kaşlarınızı şampuanla birkaç kez yıkayın. İşte hepsi bu kadar!

Kaş Boyasının Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kaş ve kirpik boyalarının genellikle 2 ila 3 hafta arasında kalıcılığı vardır. Tabii bu cilt tipinize, cilt bakım rutininize ve güneşe ne kadar maruz kaldığınızla alakalıdır. Bu bağlamda, kişiden kişiye değişse de çoğu insan için ayda bir kez kaş ve kirpik boyası yeterlidir. Yeniden boyaya ihtiyacınız olduğunu gün içinde zar zor fark edeceksiniz ve bir sabah uyandığınızda boya zamanınızın geldiğini anlayacaksınız.

Evde Kaş ve Kirpik Boyamak Zararlı mı?

Doğru adımları izlediğiniz takdirde kaş ve kirpik boyamak, saç boyamaktan daha zararlı değildir. Nadiren bazı hassas ciltler boyalara karşı alerjik reaksiyon gösterebilir. Bunu öğrenmenin en kolay yolu cildinizin küçük bir noktasına boyayı sürerek 24 saat beklemektir. Yama testi sonrası herhangi bir kızarıklık, şişlik veya tahriş gözlemlemiyorsanız kaşlarınızı ve kirpiklerinizi boyayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ