MorTilki.Com

Simli Oje Nasıl Sürülür? Simli Oje Sürmenin ve Çıkarmanın Püf Noktaları

Simli Oje Nasıl Sürülür? Simli Oje Sürmenin ve Çıkarmanın Püf Noktaları

Işıl ışıl parıldayan simli ojeler birçoğumuzun favorisi ancak ne yazık ki tırnağımıza sürdüğümüzde şişede göründüğü gibi harika görünmüyor. Bunun nedeni, yeterince sim toplayamayan oje fırçasının tırnak üzerinde istediğimiz miktarda sim bırakamamasıdır. Güzel haber, bu küçük sorunun oldukça kolay bir çözümü var…

Simli ojeler, eşsiz ışıltılı görünümüyle tırnaklarda çekici ve eğlenceli bir görünüm oluşturmanın en kolay yolu. Tabii nasıl sürmeniz gerektiğini biliyorsanız! Gerçek şu ki, simli ojeleri şişedeki harika görünümüne aldanıp, kullanmak için hevesle satın alıyoruz ancak eve gelip tırnaklarımıza sürdüğümüzde beklediğimiz sonuçla karşılaşamıyoruz. Aslında bunun nedeni basit; oje fırçaları yeterince sim toplayamaz ve sonuç olarak tırnağınıza sürdüğünüzde seyrek simli bir manzarayla karşılaşırsınız. Neyse ki, bu küçük sorunun oldukça basit bir çözüm yolu var; sünger kullanmak! Kulağa ilginç gelse de simli ojelerden istediğiniz sonucu almanız için ihtiyacınız olan tek şey aslında bir parça sünger.

Şimdi, simli oje nasıl sürülür? Sorusunu adım adım anlatmaya çalışalım ve ardından simli ojenin en kolay şekilde nasıl çıkarılabileceğine dair püf noktalarına değinelim. İşte işinize yarayacak birkaç ipucu…

Adım 1 – Zemin Kat Şeffaf Oje

Tırnaklarınızı törpüleyin ve sonrasında ilk iş olarak zemin kat bir şeffaf oje sürün. Aslında bu adımı atlayabilirsiniz ancak sürdüğünüz ojenin daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız öncelikle koruyucu bir ön cila sürmenizde fayda var. Ayrıca, sonraki adımlarda uygulayacağımız simlerin daha sağlam bir zemine tutunmasına yardımcı olacaktır. Ek olarak, en sevdiğiniz renk normal bir ojeyi ön cilanın üzerine sürebilirsiniz. Bu, istediğiniz renk zemin üzerinde simlerin daha hoş bir görünüm oluşturmasını sağlar.

Adım 2 – Tırnak Kenarlarına Liquid Palisade Sürün (Tercihe bağlı)

Liquid palisade veya kavlayan oje ismiyle bilinen bu ürün, oje sürerken kenarlara taşma sorununu ortadan kaldırıyor. Bu konu hakkında bir fikriniz yoksa bakınız: Liquid palisade Aslında bu adım tercihe bağlı ancak sonraki aşamada simli ojeyi süngerle süreceğimiz için tırnak kenarlarına taşma riski fazla. Sonrasında asetonla bulaşan yerleri temizlemekle uğraşmamak için liquid palisade kullanmanız işinizi kolaylaştırır.

Adım 3 – Süngerin Köşesine Simli Oje Sürün

Bu işlem için makyaj süngeri kullanabileceğiniz gibi aşırı yumuşak olmaması şartıyla herhangi başka bir sünger parçasını kullanmanız mümkün. Süngerin bir köşesine bolca simli ojenizi sürün. Bu aşamada dikkat etmenize gerek yok. Süngeri alelade boyayabilirsiniz.

Adım 4 – Ojeli Süngeri Küçük Dokunuşlarla Tırnağınıza Sürün

İşte simli oje sürmenin en can alıcı noktası! Ojeli süngeri küçük dokunuşlarla tırnağınıza değdirip çekin. Bu esnada sünger simleri bırakacak ancak ojenin sıvı kısmının çoğunu emecektir. Tırnağınızın üzerinde istediğiniz miktarda sim yoğunluğuna ulaşana dek aynı işlemi devam ettirin. Süngerde sim kalmadığında, süngeri yeniden ojeyle boyayın.

Adım 5 – Liquid Palisade Sürdüyseniz Kavlatın

İkinci adımda tırnak kenarlarınıza liquid palisade (kavlayan oje) sürdüyseniz artık çıkarmanın zamanı geldi. Slikon kıvamdaki bu ürünü bir köşesinden tutup kolayca kavlatabilirsiniz.

Adım 6 – Parlatıcı Son Kat ile Uygulamayı Bitirin

Simli ojenizin daha parlak görünmesi ve hemen dökülmemesi için son aşamada parlatıcı şeffaf oje sürün. Kısa süre kurumasını bekleyin ve artık dışarı çıkmak için hazırsınız!

Simli ojenin nasıl sürülmesi gerektiğine dair fotoğraf eklemeleri yaparak basit ipuçlarına yer vermeye çalıştık. Tüm bunlara rağmen aklınızda soru işaretleri varsa aşağıdaki videoyu izleyerek daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Simli Oje Nasıl Çıkar?

Sıradan ojelere göre simli ojeleri çıkarmak biraz daha uğraş gerektirebilir ancak evde uygulaması basit birkaç teknik sayesinde bu işlem düşündüğünüz kadar zor olmayabilir. Ek olarak, bu oje çıkarma yöntemini jel oje ve akrilik protez tırnakları çıkarırken de kullanabilirsiniz.

  • Öncelikle bir elinizden başlayın ve her tırnağınız için küçük pamuk parçaları hazırlayın.
  • Pamuk parçalarını asetonla iyice ıslatın.
  • Asetonla ıslanan pamukları tırnaklarınızın üzerine koyun ve her parmağınızı pamuğun üzerinden alüminyum folyo ile sarın.
  • 8 ila 10 dakika boyunca bu şekilde bekletin ve sonrasında sardığınız parmaklarınızı açın.
  • Gevşemiş oje kalıntılarını yeni bir asetonlu pamukla silin ve ellerinizi yıkayıp nemlendirici krem sürün.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ