MorTilki.Com

Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır? Saç Köpüğüyle Daha Dolgun ve Hacimli Saçlar

Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır? Saç Köpüğüyle Daha Dolgun ve Hacimli Saçlar

Saçlara şekil vermek için tek seçeneğin yalnızca jöle ve spreylerle sınırlı olduğu 90’lı yılları hatırlıyor musunuz? Neyse ki, o günden bugüne kadar güzellik endüstrisi hayli yol katetti. Saçlarda yapışkan bir his bırakmadan ve ağırlık yapmadan kolaylıkla uygulanabilen saç köpükleri, hem erkek hem de kadın kuaförlerinin ”gizli silahı” haline geldi. Bu yeni formülü sizde kendi evinizde kullanarak daha hacimli, dolgun ve parlak bir saç görünümü oluşturabilirsiniz.

Saç köpüğü ilk olarak 1980’li yıllarda Fransa’da üretildi. L’Oreal tarafından Amerika’da satışına başlanan saç köpüklerinin Türkiye’de yaygın kullanılması ise 2000’li yılları buldu. Bu yeni nesil saç formülüyle tanışmamız biraz gecikmeli olsa da şimdilerde kısa veya uzun saçı olan hemen herkesin tercih ettiği en popüler ürünlerden biri.

Saç Köpüğü Ne İşe Yarar?

Saç köpüğünü kullanabilmeniz için belirli bir saç tipine sahip olmanız gerekmez. Saçlarınızın ince, kalın, kuru, kıvırcık, düz, sık veya seyrek olup olmadığına bakılmaksızın tüm saç tipleri için kullanılabilir. Jöle, wax, briyantin ve şekillendirici spreyler gibi saçınızda yapış yapış bir doku bırakmaz, ağırlık yapmaz. Saçlara ıslak bir görünüm sağlarken, özellikle ince saç tellerine hacim kazandırır, elektriklenmeyi önler, daha dolgun gösterir ve parlak görünmesini sağlar. At kuyruğu, topuz, örgü veya diğer herhangi bir modeli, hafif formülü sayesinde kafanızda ağırlık yapmadan sabitleyerek gün boyu kalıcılık sunar.

Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır?

Saç köpüğünü uygulamak oldukça kolaydır, fazla zaman ve maharet gerektirmez. Hem kuru hem de ıslak saçlarda kullanılabilir ancak en iyi verimi alabilmek için tavsiye edilen kullanım şekli temiz ve nemli saçlara uygulamaktır. Bu kısa bilgilerin ardından şimdi de evde saç köpüğü kullanırken izlenmesi gereken basit adımlara göz atalım…

  • Köpüğü duş sonrası nemli saçlarınıza direkt olarak uygulayabilirsiniz ancak saçlarınız kuruysa biraz ıslatarak başlayın. Bununla birlikte, dilerseniz kuru saçlara da uygulayabileceğinizi unutmayın.
  • Orta uzunluktaki saçlar için yumurta büyüklüğünde saç köpüğü yeterli olacaktır. Köpüğü avcunuza sıkın.
  • Saç diplerinizden saç uçlarınıza doğru köpüğü eşit dağılım olacak şekilde sürün. Sık ve uzun saçları olan biriyseniz, saçlarınız buklelere ayırarak kökten uca sürmeyi deneyin.
  • Saç kurutma makinesini (fön) en düşük ayara alarak istediğiniz saç stilini oluşturun.
  • Islak bir görünüm için son adımda az miktarda köpüğü yüzeysel olarak şekil verdiğiniz saçlarınıza sürün.

Saç köpüğü kullanımında fön makinesi tercihe bağlıdır. Fazla zamanınız yoksa veya dağınık basit bir stil istiyorsanız, avcunuza sıktığınız köpüğü, parmaklarınızı tarak gibi kullanarak saçlarınıza sürebilirsiniz. İşte hepsi bu kadar!

Sonuç:

Saç köpükleri, kullanımı kolay ve her saç tipi için uygun ürünlerdir. Kuru veya nemli saça uygulamak veya fön kullanmak tercihe bağlıdır. Saç köpüğü kullanmanın avantajları, saçlarda yapışkan bir his oluşturmaması, hafif formülü sayesinde ağırlık yapmaması, elektriklenmeyi önlemesi, saçları daha hacimli, dolgun ve ıslak göstermesi olarak sıralanabilir.

Köpüğün saç üzerinde istenilen sonucu vermesi için dikkat edilmesi gereken şey saçların fazla yağdan arındırılmış ve temiz olmasıdır. Kullanım öncesi saçların yıkanması tavsiye edilir. Gün boyu etkilidir ve herhangi bir zararı ya da yan etkisi yoktur. Saç köpüğünün avantajlarından faydalanmak ve beyaz saç tellerini kapatmak için renkli saç köpükleri de kullanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ