MorTilki.Com

Sahte Gamze Nasıl Yapılır? Evde Gamze Yapmanın Yolları

Sahte Gamze Nasıl Yapılır? Evde Gamze Yapmanın Yolları

Gamzeli bir gülümsemenin daha sempatik bir yüz ifadesi oluşturduğunu fark etmişsinizdir. Gamzeler hiç şüphesiz daha sevimli, çekici ve estetik bir profil oluşturuyor. Ancak, ne yazık ki herkes bu doğal yüz çukurlarına doğuştan sahip değil. Güzel haber, genetik olarak doğuştan gamzelere sahip olan şanslı insanlardan biri değilseniz bile evde yapacağınız birkaç numara ile gamzeli gülüşlere sahip olabilirsiniz.

Gamze olarak adlandırılan yüz çukurları, yüzün her iki tarafında olabileceği gibi bazı kişilerde tek yanakta olabilir. Genetik olarak doğuştan gelen gamzeler aslında kas ve bağ deformitesinin bir sonucudur. Gülümseme esnasında, söz konusu kaslar çekilir ve yüzde sevimli bir çukur meydana gelir. Doktorlar bu çukurları her ne kadar ”yüz kusuru” olarak adlandırsa da gamzelerin gülümseyişe daha çekici bir hava kattığı yadsınamaz bir gerçek.

Bu yüz çukurlarına doğuştan sahip değilseniz ve gamzeli insanlara imrenerek bakıyorsanız bu konuda yalnız değilsiniz. Gamzeli bir yüze sahip olma isteği 20. yüzyılın ilk çeyreğinden beri çoğu insanın hayali. Hatta bunun için 1936 yılında ”gamze yapma makinesi” bile icat edildi. Isabella Gilbert‘in tasarladığı bu alet, yüze baskı yapan tellerden oluşuyordu. Her gün belirli aralıklarla bu aparatı kafasına takan insanlar, bir süre sonra doğal olmasa da gamzeli gülüşlere sahip olabiliyorlardı.

Günümüzde gamze oluşturmak için elbette bu makineler kullanılmıyor ancak çalışma prensibi olarak düşündüğümüzde aynı etkiye sahip birkaç yöntemi evde uygulamak mümkün. Parmaklarla veya kalem arkasıyla yanağa baskı uygulamak bunlardan bazıları. Ayrıca, makyaj hileleriyle sahte gamze oluşturmak, gamze piercingi kullanmak ve kozmetik cerrahi yöntemini tercih etmek seçenekler arasında. Şimdi, sahte gamze oluşturmak için evde deneyebileceğiniz birkaç kolay doğal yöntemden bahsedelim ve ardından diğer kalıcı gamze yöntemlerine değinelim…

Yanaklarınıza Parmaklarınızla Baskı Uygulayın

Sahte gamze yapmak isteyenlerin en çok kullandığı ve en kolay yöntem, parmaklarla yanağa baskı uygulamaktır. Bir elinizin baş ve işaret parmağını veya iki elinizin işaret parmaklarını kullanabilirsiniz. Ek olarak, kalemin arka kısmını da kullanmanız mümkün.

Yapacağınız tek şey gamzenin oluşmasını istediğiniz noktaya parmak uçlarınızda bastırmak. 5 dakika boyunca aynı noktaya parmağınızla bastırın. Aniden bırakıp gülümseyin ve yeniden bastırmaya devam edin. Günün farklı saatlerinde beşer dakika olmak şartıyla toplamda günlük 20 dakika bu yöntemi uygulayın.

Yanaklarınızın İçindeki Havayı Emerek Balık Ağzı Yapın

Yanağınızı emerek komik bir balık ağzı ifadesi yapın. Her gün 10 ila 15 dakika boyunca bu yüz egzersizini deneyin. Bu yöntemin %100 gamze oluşturacağının bir garantisi yok ancak denemekten zarar gelmez.

Şişe Kapağı Yöntemini Deneyin

Evde sahte gamze yapmak için deneyebileceğiniz bir başka yöntem de şişe kapaklarıdır. Bu yöntem için küçük plastik su şişelerinin kapaklarını kullanabilirsiniz. Kapağı ağzınıza almanız gerektiğinden öncelikle iyice yıkayıp temizleyin. Daha sonra kapağın çukur kısmı yanağınızın iç kısmına gelecek şekilde ağzınıza yerleştirin. İşaret parmağınızla kapağın çukur kısmına gelen noktaya dışarıdan baskı uygulayın.

Bu yöntem kalıcı bir gamze oluşturmayacaktır ancak fotoğraf çekiminin hemen öncesinde uygularsanız, objektife gamzeli bir poz verebilirsiniz. Diğer yandan, bu yöntemle ilgileniyorsanız, kapağın boğazınıza kaçmaması için yalnızca tek kapak ağzınıza alın ve sırayla iki yanağınıza uygulayın. Kapağın soluk borunuza kaçmaması için azami dikkat edin!

Makyaj ile Gamze Görünümü Oluşturun

Makyaj ile sahte gamze oluşturmak deneyebileceğiniz bir diğer seçenek. Bunun için kahverengi göz kalemi ile gamzenin bulunmasını istediğiniz noktaya küçük bir virgül yapın. Çizgiyi fırça ile dağıtarak doğal bir görünüm kazandırın. Son olarak hafif bir allık sürerek işlemi tamamlayın.

Gamze Piercingi Kullanmayı Düşünün

Yukarıdaki ev çözümlerinin dışında daha kalıcı çözümler düşünüyorsanız o halde gamze bölgesine piercing yaptırabilirsiniz. Gamze piercing iki farklı şekilde uygulanabiliyor. Bunlardan ilki yanağa yapıştırılarak kullanılıyor ve herhangi bir riski yok. Diğeri ise yüzde delik açmak suretiyle takılıyor. Bu sebeple, ikinci yöntem oldukça riskli ve üzerinde düşünerek, öncelikle eksi ve artılarını iyice değerlendirmeniz gerekiyor. Nitekim, bu tür uygulamalar ciddi enfeksiyonlara varan sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Kozmetik Cerrahi ile Gamze Sahibi Olmak

Ömür boyu kalıcı gamzeleriniz olsun istiyorsanız o halde cerrahi prosedürlere başvurmanız gerekecek. Son yılların estetik modası olan yanak gamzelerini duymuş olmalısınız. 2 gamze için yaklaşık 30 dakika kadar kısa bir süreye ihtiyaç duyuluyor. Özel cerrahi aletlerle yanağın iç kısmına küçük bir girinti olacak şekilde basit bir işlem yapılıyor.

Sahte gamze yapmak için uygulayabileceğiniz yöntemler bunlarla sınırlı. Evde yapacağınız gamzeler bir süre sonra ne yazık ki kaybolacaktır ancak işlemleri sıklıkla devam ettirerek gamzenizin kalıcılık süresini artırabilirsiniz. Son olarak, gamze oluşturmak için en iyi egzersizlerden birinin de gülümsemek olduğunu unutmayın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ