MorTilki.Com

Organik Saç Boyaları Hakkında Merak Edilenler ve En İyi Organik Saç Boyası Markaları

Organik Saç Boyaları Hakkında Merak Edilenler ve En İyi Organik Saç Boyası Markaları

Mevcut saç renginizi değiştirmeye karar verdiniz veya riske girmeden saçlarınıza doğal bir ışıltı mı kazandırmak istiyorsunuz? Şu an piyasada bulunan birçok saç boyası, güvenilirlik veya kalıcılık gibi konularda akıllarda bazı soru işaretleri bırakabiliyor. Bu konudan endişe duyanlardan birisiyseniz, saç renginizi değiştirmenin en güvenli yolu; tercihinizi organik saç boyalarından yana kullanmak olabilir.

Saç derisine ve saç tellerine zarar verme riski olan parafenilendiamin gibi kimyasallardan arındırılarak piyasa sürülen organik saç boyaları, bu avantajı nedeniyle son yıllarda oldukça fazla rağbet görüyor. Doğal yapısıyla tüketiciye sunulan organik saç boyaları, sıradan saç boyalarına göre daha uzun ömürlü olmasının yanı sıra saç için faydalı protein ve bileşenler içeriyor.

Şu günlerde doğal içeriğiyle saçı beslediğini iddia eden çok sayıda ürün mevcut. Aklınızdaki soru işaretlerini giderebilmek ve size fayda sağlayabilmek adına, bu bitkisel saç boyalarının özellikleri ve içerikleri hakkında bir rehber hazırladık.

Kimyasal ve Organik Saç Boyası Arasındaki Farklar

Sıradan saç boyaları, amonyak, peroksit, sülfat ve PPD gibi  birçok kimyasal bileşen içermektedir. Bu ürünler etkilidir fakat ilerleyen süreçte saç ve saç derisinde telafisi çok zor olan hasarlara neden olabilir.

Organik saç boyaları ise genellikle sentetik kimyasallardan uzak bitkisel içeriklere sahiptir. Birçok ürünün yüzde 98’lik kısmı doğal bileşenler, geri kalan yüzde 2’lik kısmı ise sentetik pigmentler ya da stabilizatörlerden oluşur. 

Organik Saç Boyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Bu tür ürünleri almayı düşünenler, sadece kutuların üzerinde yer alan organik ibaresine aldanmamalıdır. Seçtiğiniz ürünün saçlarınızda iyi etkiyi bırakmasını ve güvenli olmasını istiyorsanız, aşağıdaki kriterleri de göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Formülü

Organik saç boyaları muadillerine kıyasla daha güvenli olsalar da, bu içeriğine tamamen güvenebileceğiniz anlamı taşımaz. Ürünlerin bazıları yanlış kullanımla saçlarınıza hasar verebilecek bileşenler içerirken, birçoğu da saç sağlığını desteklemeye yardımcı maddeler içermektedir. Bu nedenlerden dolayı, ürünü satın almadan önce formülüne göz atmanızda fayda var.

Renk Çeşitliliği

Organik saç boyalarının bir kısmında tüketiciye sunulan renk seçenekleri kısıtlıdır. Eğer ürün aklınızdaki saç rengini sunmuyorsa, ne kadar kaliteli olursa olsun asla ilgi çekmez. Ürünlerin bir kısmı çok sayıda renk alternatifiyle sunulurken, bazıları da sadece tek renk seçeneğiyle karşımıza çıkabilmektedir.

Uygulama Kolaylığı ve Verimlilik

Sıradan saç boyalarına göre daha yüksek fiyat etiketleriyle satışa sunulan organik saç boyalarında birkaç önemli özellik mutlaka aranmalıdır. Bunlar; kalıcı ve canlı bir renk ortaya çıkarması ve uygulama işleminin nispeten daha kolay olması gibi özelliklerdir. Organik saç boyalarının bazıları yarı kalıcıdır ve iki ayda bir yeniden uygulanması gerekebilir. Bu yapılmazsa saçlar solgun ve hacimsiz görünebilir. Kalıcılığı yüksek boyalarda ise rötuş ihtiyacı daha azdır. Bu nedenlerden dolayı, ürün seçimi yaparken kalıcılığın gözardı edilmemesi mühimdir.

En İyi Organik Saç Boyası Markaları 2020

En iyi organik saç boyasını arıyorsanız, şu an piyasada bulunan ürünlerin listesi, özellikleri ve değerlendirmelerine göz atarak aklınızdaki soru işaretlerinin birçoğunu giderebilirsiniz.

1 – Naturtint Permanent Hair Color

Saç ve saç derisiyle dost tamamen doğal bir formüle sahiptir. 28’den fazla karıştırılabilir renk seçeneğiyle tüketicilere sunulmaktadır. Bitkilerden ve tohum yağlarından elde edilmiş kimyasal içermeyen özelliği bulunur. Ağır metaller, parabenler, yapay koku, amonyak, silikon, gluten ve hayvansal ürünler gibi sert bileşenler içermez. 25 yılı aşkın bir süredir piyasada bulunan Naturtint markasının bu ürünü, kalıcılığı nedeniyle birçok kadının ilk tercihidir.

2 – Schwarzkopf Simply Color

Saç bakım ürünleri konusunda adını duyurmuş Schwarzkopf’un organik saç boyası, kafa derisinde tahriş oluşmasını önleyen zararsız bir formüle sahiptir. Ağır kimyasallar yerine argan yağı, yulaf sütü ve soya proteini gibi bitkisel formüllerle üretilmiştir. İlk uygulamada hayal edilen renge ulaşılmasına sağlayan, aynı zamanda saçı kökten uca besleyen kremsi bir boyadır. Saçlarınızın uzunluğu omuz hizasının altındaysa, bir tüp ürün sizin için yeterli olmayabilir.

3 – Herbatint Permanent Hair Color Gel

Açık renkli saçlar için özel olarak üretilmiş çevre dostu, kalıcı ve besleyici bir saç boyasıdır. Saça uygulandıktan sonra biyolojik olarak parçalanarak saç tellerini daha kalın ve sağlıklı hale getirir. Uygulaması oldukça kolaydır. 40 dakikalık bekleme süresinin dışında, sadece birkaç dakika yeterlidir. Olumsuz yanı, siyah veya diğer koyu renk tonu seçeneklerinin mevcut olmamasıdır. Bunların dışında 23 farklı açık renk tonuyla sunulmaktadır.

4 – Revlon Total Color

İçeriğinde saça zarar vermesi muhtemel bütün bileşenler hariç tutulmuştur. Özel tohum yağlarından elde edilen formülü, saça yumuşak bir renk kazandırmasının yanı sıra kafa derisinin kızarmasını ve zarar görmesini önler. 32 farklı renk tonu bulunmaktadır ancak kullananlar diğer organik saç boyaları kadar canlı renkler elde edilemediğini belirtmektedir.

5 – Arctic Fox Color Dye

Parlak ve cesur saç renkleri arayanlar için en iyi seçim olabilir. Koyu saçlarda istenilen tonun elde edilmesini sağlarken, açık ve soluk saçlarda ise rengin yenilenerek canlı görünmesinde katkı sağlar. Saçların uçlarında kırılmalara neden olabilecek zararlı kimyasallar içermez. Doğal formülü saçı yumuşatır ve besler. Ürünü kullananlar, etkisinin çabuk geçmesi gibi bir eksi yönünün olduğunu söylemektedir.

6 – ONC Natural Colors

Siyahtan platin sarısına 26 farklı renk seçeneği sunan bu kalıcı organik saç boyası, saçlarınıza derin ve tutarlı bir renk kazandırır. Aloe vera, hindistancevizi yağı ve papatya özünden elde edilen formülü, saça veya cilde zarar verebilecek hiçbir zararlı madde barındırmaz. En iyi renk seçeneklerini sunan doğal saç boyası markalarından biridir. Eksi yönü ise fiyatının çok pahalı olmasıdır.

7 – Clairol Natural Instincts Hair Color Kit

Formülündeki keratin ve hindistan cevizi yağı, boya sonrası saç tellerinde oluşabilecek kabarmayı engeller. Bu ikili, aynı zamanda saça nem ve yumuşaklık kazandırır. 5 farklı renk tonu seçeneğiyle satılmaktadır. Amonyak içermediğinden dolayı normal saç boyalarına göre daha kolay uygulanır. Yarı kalıcıdır fakat saça parlak ve hacimli bir görünüm katmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ