MorTilki.Com

Beyaz Göz Kalemi Ne İşe Yarar? Makyajda Beyaz Göz Kalemi Kullanmanın Avantajları

Beyaz Göz Kalemi Ne İşe Yarar? Makyajda Beyaz Göz Kalemi Kullanmanın Avantajları

Ünlü makyaj sanatçıları, beyaz göz kalemi kullanarak sadece birkaç basit dokunuşla gözlerinizi ve tüm yüzünüzü anında canlandırabileceğinizi kabul ediyor. Bu sayede farklı, cesur tarzlar oluşturabilir, gözlerinizin daha büyük ve daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Beyaz göz kalemini makyaj rutininize eklemeniz için işte birkaç neden…

Son aylarda beyaz göz kalemi kullanan birçok ünlü dikkatinizi çekmiş olmalı. Sophie Turner, Janelle Monae, Lady Gaga ve Margot Robbie gibi birçok popüler isim, son yılların bu trend makyaj ekipmanını kullanarak objektif karşısına çıktı. Beyaz göz kalemlerinin son yıllarda bu kadar popüler olmasının elbette birkaç nedeni var.

Öncelikle, gözlerin daha büyük ve daha parlak görünmesini sağlıyor. Yorgun bir bakışınız varsa daha zinde ve uyanık görünmenize yardımcı oluyor. Dudaklara uygulandığında daha dolgun görünmesini sağlıyor ve farklı cesur tarzlar denemenize olanak sağlıyor.

Beyaz göz kalemi, gözünüzün nasıl göründüğü üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Bu da kendinizi daha iyi ve daha uyanık hissetmenize neden olabilir. Bir dahaki sefere ”ayık” görünmek için ikinci fincan kahveyi içmek yerine beyaz göz kalemi kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Göz kalemleri söz konusu olduğunda her zaman ilk akla gelen siyah ve diğer koyu tonlar oluyor. En yakın arkadaşınızın makyaj çantasına göz atsanız bile muhtemelen siyah olanla karşılaşacaksınızdır. Çoğu kadın beyaz göz kalemlerinin ne işe yaradığı ve nasıl kullanılması gerektiği konusunda bilgi eksikliğine sahip.

Beyaz göz kalemi nasıl kullanılır? Sorusuna gelince, uygulamak için öncelikle alt kirpik bölgenizi yüzük parmağınızla hafifçe aşağı doğru çekin. Ardından, kalemi göz pınarınızın alt hattınızın üzerine sürükleyin. Ekstra parlak bir göz görünümü için kalemi üst göz pınarı hattınıza da uygulayın. Parmağınızla göz kapağınızı yavaşça yukarı doğru kaldırın ve beyaz kalemi dış kenardan üst göz pınar hattınızın iç köşesine doğru kaydırın.

Gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlamak için gözlerinizin iç köşesinden üst ve alt kapaklarınıza doğru yaklaşık bir santimetre beyaz kalem ile renklendirin ve her göz için bir iç “V” oluşturun. Bunun dışında, daha iddialı bir görünüm için beyaz göz kalemi ile kedi göz makyajı yapmanızın mümkün olduğunu da söyleyelim.

Kaşlarınızın kalkık görünmesini sağlamak için alt kaş bölgesine az miktarda beyaz göz kalemi sürebilirsiniz. Ayrıca, ruj sonrası dudaklarınızın orta kısmına az miktarda beyaz göz kalemi sürerek dağıtmanız, dudaklarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ