MorTilki.Com

Açık Kumral Saç Rengi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Açık Kumral Saç Rengi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Son dönemlerin her mevsime uygun trend saç renklerinden olan açık kumral, çok karanlık tonlara gitmeden kumral denemek isteyenler için en iyi seçenek olabilir. Bütün ten renkleriyle mükemmel bir uyum yakalar ve imajınıza doğal bir ışıltı kazandırır. Artık koyu saç renklerinden sıkıldıysanız, yüzünüzü daha canlı ve aydınlık gösterecek açık kumral saç rengini denemenin vakti gelmiş olabilir.

Yeni bir saç rengi denemek söz konusu olduğunda, size en yakışacak tona ulaşmak için birkaç kurala uymak oldukça mühim. Bunlardan ilki cilt renginiz, ikincisi ise sizin için en uygun saç renginin alt tonun belirlenmesi. Açık kumral saç renginin bütün cilt tonlarına uyum sağlamak gibi önemli bir avantajı bulunuyor. Koyu tenlilere havalı bir görünüm, açık tenlilere ise zarif bir doğallık katıyor.

Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saçlarınızın kendi rengi açık kahverengi veya sarıysa, hafif kumral saç rengine ulaşmak için herkesten bir adım öndesiniz demektir. Kaliteli bir saç boyası seçimi yaparak, ilk adımda bu saç rengine ulaşabilirsiniz. Saçlarınızı sarıya boyalı ve açık kumrala karar verdiyseniz, öncesinde mutlaka küllü açık kumral uygulamanız gerekmektedir. Saç rengi çok koyu olanlar, açık kumral uygulamadan önce alttaki koyu rengi akıtmalı ya da renk açıcı kullanmalıdır.

Açık Kumral Saç Rengi En Çok Kimlere Yakışır?

Hafif kumral veya açık kumral olarak tabir edilen bu renk, doğal bir ton olması nedeniyle bütün cilt renkleriyle uyum sağlıyor. Ancak ünlü saç stilistleri, bu tonun en çok buğday tenlilere yakıştığını savunuyor ve saç rengi koyu olanların diğer alternatiflere yönelmelerini tavsiye ediyor. Siyah saçlılar için tavsiye edilen ve bu tona en yakın renk ise karamel. Oldukça fazla ara ton alternatifi bulunan karamel saç rengi, esmer tenliler için diğer tonlara göre daha az risk taşıyor.

Saçlar yüzün hemen yanında olduğundan dolayı, kişinin görünümünü doğrudan etkilemektedir. Doğru saç renginin seçilmesi cildinizin rengiyle bütünlük sağlar ve daha genç görünmenize ciddi bir katkıda bulunur. Yanlış renk seçimi, sizi daha yaşlı göstererek hayal kırıklığına uğramanıza neden olabilir.

Açık Kumral Saç Rengi Hangi Mevsime Uygun?

Bütün mevsimlerin kendilerine özel enerjileri bulunuyor. Birçok kadın, bazı aylarda yapılan saç rengi değişikliklerin  kendilerine enerji kattığını düşünüyor. Açık kumral saç rengi, içerisinde her mevsime uygun bazı detaylar barındırıyor. Bünyesindeki doğal ışıltılarla yaz aylarına pozitif bir hava katarken, kış aylarında ise saçların solgun ve cansız görünmesi engelliyor.

Açık Kumral Saç Renginin Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Boyanan bütün saçlar, renk ve ışıltının her daim korunabilmesi için her zamankinden daha fazla bakım gerektiriyor. Aksi taktirde, saçlarınızdaki o ilk ışıltıdan eser kalmayarak tanınamayacak bir hale bürünebiliyor. Açık kumrala boyanan saçlarda, elde edilen parıltının sürekliliğinin sağlanması için birkaç noktaya dikkat etmek gerekiyor.

  • Boyalı saçlar için özel olarak üretilen renk koruyucu şampuan ve saç bakım ürünlerini kullanın
  • Saçlarınızı yıkarken suyun çok sıcak olmamasına dikkat edin
  • Saçınızı gün aşırı yıkıyorsanız köpüksüz şampuanları tercih edin
  • Denize veya havuza girerken bone kullanın
  • Saç şekillendirme veya kurutma sırasında aşırı ısı uygulamayın
  • Güneş ışınların yeni boyanmış saçlara zarar verebileceğini unutmayın
  • Sıcak günlerde yeni boyalı saçlarla dışarı çıkarken mutlaka şapka kullanın

Açık Kumral Saç Rengi Hakkında Diğer Bilmeniz Gerekenler

2020 yılında yerli ve yabancı ünlülerin gözdesi haline gelen bu saç rengi, kolay ulaşılabilen bir ton değildir. Zor bir renk olduğundan dolayı, evde boyamak yerine kuaförlerde deneyimli kişiler tarafından uygulanmalıdır. Sarı rengin birkaç ton üstüdür. Bundan dolayı bazı kadınlar tarafından koyu sarı saç rengi olarak da bilinir.

Kuaförler, kişinin cilt rengini daha canlı göstermesi için farklı tonlar uygulayabilmektedir. Bu işlem sayesinde yüzünüz daha canlı ve genç görünebilir. Aynı zamanda bütün göz renkleriyle uyumlu bir saç rengidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ