MorTilki.Com

En Etkili Sivilce Kremleri 2020 – (Eczanelerden Reçeteyle Alınabilen)

En Etkili Sivilce Kremleri 2020 – (Eczanelerden Reçeteyle Alınabilen)

Daha çok ergenlik çağında yeni adım genç bireylerde görülen sivilceler, bu dönemde vücutta meydana gelen ani hormonal değişimler sonucu ortaya çıkan bir cilt sorunudur. Ciddi bir hastalık olarak kabul edilmez ancak yüzde oluşturduğu hoş olmayan görüntü nedeniyle kişide rahatsızlığa neden olabilmektedir. Sivilceler, eczanelerden reçeteyle temin edilebilen bazı etkili krem, merhem ve jellerle kısa sürede tedavi edilebilmektedir.

Stres, yağlı gıdaların tüketilmesi, makyaj ürünlerin ciltte bıraktığı kalıntılar ve temizliğinin ihmal edilmesi gibi nedenler sonucu vücudun birçok farklı bölgesinde oluşabilen sivilce ve bıraktıkları izler, bu cilt problemi için özel olarak geliştirilen kremler sayesinde kolayca önlenebiliyor.

Sivilce ya da diğer bir adıyla akne, geçtiğimiz yıllarda bazı bilimsel araştırmalara konu olmuştur. Araştırma sonuçları; 11 ila 30 yaş arasındaki kişilerin % 80’inin bu cilt sorundan etkilendiği gerçeğini ortaya çıkmıştır. Uzmanlar tarafından geliştirilen yeni ilaçlar, ciltteki sivilcelerin iyileşme sürecinde oldukça hızlı ve etkili sonuçlar verebilmektedir.

Dermatologlar, bu cilt sorunu için geliştirilen kremleri kişinin cilt yapısı, alerji durumu ve hastalıklarına göre reçete etmektedir. Bu tür kremlerin bilinçsiz şekilde kullanılmasının ciltte ciddi tahrişlere neden olabileceği unutulmamalıdır. Sivilce kremleri, bu nedenle mutlaka doktor onayından sonra kullanılmaya başlanmalıdır.

Eczanelerde Bulunan En İyi ve En Etkili Sivilce Kremleri

Sivilce tedavisi için etkisi kesin olmayan bazı bitkisel yöntemler bulunsa da, kesin ve hızlı sonuç almak için bir uzmana başvurmak önemlidir. Aşağıda listelenen reçeteli sivilce kremleri, herkeste aynı sonucu vermeyebilir. İlaçların bilinçsiz kullanımı, bir alerji veya hastalığınız bulunuyorsa ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle doktor kontrolünde ve tavsiyede edilen dozda uygulanmalıdır.

Benzamycin Tropikal Sivilce Jeli

Yağlı cilt tiplerinde sivilce tedavisi için yaygın olarak kullanılır. Sivilceye neden olan iltihabı önler ve bakterilerin yayılmasına engel olur. Düzenli şekilde kullanıldığı taktirde, 2 veya 6 hafta gibi süre içerisinde sivilcelerin iyileşmesini sağlar. Tedavisi süresince güneş ışınlarından kaçınılmalı, tüy dökücüler ve alkol içeren cilt ürünleri kullanılmamalıdır. Kullanım esnasında ciltte kaşıntı, kızarıklık ve soyulma gibi yan etkiler görüldüğü zaman, Benzamycin Tropikal Jel kullanımına birkaç gün ara verilmelidir.

Skinoren Sivilce Kremi

Skinoren krem, sivilceye neden olan bakterilerin öldürülmesi ve cildin daha hızlı kendini yenilemesi için kullanılır. Cilde canlılık kazandırarak, gözenekleri tıkayan ölü hücrelerin yeniden sağlıklı hale gelmesine yardımcı olur. Ciltteki hücreleri yenileyici özelliği, yeniden akne ve siyah nokta oluşmasının önüne geçer. Aynı zamanda sivilceler sonucu ciltte meydana gelen renk değişimlerini de tedavi etmektedir. Doktorun reçetede belirttiği şekil ve süre boyunca kullanılmalıdır. Diğer kremlerle birlikte kullanılmaması önerilmemektedir.

Imex Sivilce Merhemi

Bakteriler sonucu ciltte oluşan sivilce ve enfeksiyonlar için kullanılan antibiyotik etkili bir merhemdir. Ergenlik çağındaki gençlerde ortaya çıkan iltihapsız sivilcelerin büyümesini ve yeni sivilce oluşmasını engeller. İlacı kullanmaya başladıktan sonra iyileşme belirtilerinin görülmesi 3 veya 4 haftayı bulabilmektedir. Fondöten benzeri bir yapıya sahip olduğundan dolayı, sürdükten sonra sivilcelerin üzerini kapatır. Makyaj malzemeleriyle birlikte kullanmamalı, açık yara, göz, dudak ve burun içine sürülmemelidir.

Clindoxyl Sivilce Jeli

Clindoxyl, ciltteki sivilce ve siyah nokta oluşmasını durdurarak cilde nüfuz eden kirin dışarıya atılmasını sağlar. Kullanmaya başladıktan sonra iyileşme belirtilerinin görülmesi 2 ila 5 haftayı bulabilir. 12 haftadan uzun süre kullanılmamalıdır. Uygulanan bölgede tahriş ve aşırı kuruluk görülürse, yeniden doktora danışmalı ve doz miktarı tekrar belirlenmelidir. Güneş yanığı ve yara oluşmuş bölgelere kesinlikte sürülmemelidir.

SiveX Akne Losyonu

Kıl kökü etrafında bulunan ve sivilceye neden bakterilerin yok edilmesi için kullanılan etkili bir sivilce losyonudur. Antibakteriyel özellikli SiveX, içi iltihap dolu sivilcelerin tedavisinde yaygın olarak kullanılır. Böbrek yetersizliği ve astım hastası olanlar tarafından kullanılmaması gerekmektedir. Ciltte geniş yüzeye uygulamak yerine bölgesel olarak sadece sivilcelerin üzerine uygulanmalı ve teşhis edilmemiş cilt hastalıkları için kullanmamalıdır. Kıyafetlere teması halinde iz bırakabileceği göz ardı edilmemelidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ