MorTilki.Com

Kızıl Kahve Saç Rengi Modelleri ve Cilt Rengine Uygun Ton Seçimi

Kızıl Kahve Saç Rengi Modelleri ve Cilt Rengine Uygun Ton Seçimi

Kızıl kahve saç rengi, kumral, maun, kestane ve bakır gibi çeşitli kızıl ve kahverengi tonların harmanlanmasıyla oluşan saç renklerinden biridir. Son dönemlerde birçok ünlü ismin tercih etmesiyle kadınların favori saç renklerinden birisi haline gelmiştir. Kısa veya uzun bütün saç modellerine uygun yeni bir renk arayışı içinde olanlardansanız, sizin için hazırladığımız kızıl kahve saç rengi modellerine mutlaka göz atmalısınız.

Kızıl ve kahverengi tonlarıyla oluşturulabilecek saç rengi kombinasyonları oldukça geniştir. Çok tonlu bu renk, alışılagelmiş renklerden farklı olarak görünümünüzü tazelemeye yardımcı olur ve iyi bir uyumla saçlarınıza mükemmel bir hava kazandırabilir.

Kızıl Kahve Saç, Hangi Cilt Tonlarına Uygundur?

Geniş bir renk yelpazesiyle karşımıza çıkan kızıl kahve tonlar, sağladığı bu avantaj nedeniyle her türlü cilt rengini tamamlayabilmektedir. Renk tercihi sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, cilt tipinize uygun renkleri bir araya getirmek olacaktır. Kahverenginin kızıldan daha fazla ön planda olduğu tonlar açık renkli ciltler için uygundur. Kızılın daha ön planda olduğu renkler ise bronz koyu tenlilere yakışmaktadır.

Kızıl Kahve Tonlarında Saç Rengi Fikirleri

Güneşin yavaş yavaş kendini göstermeye başladığı şu günlerde harika bir görüntü yakalamanızı sağlayacak bu saç rengi, kızıl ve kahve tonların güneş ışığıyla birlikte açığa çıkmasıyla saçlarınızda daha modern, parlak ve dikkat çeken bir görüntü oluşturacaktır.

Kestane Kahverengi ve Kızıl

Doğal saç rengi korunarak balyaj yöntemiyle elde edilen bu göz alıcı ton, bu sezonun en çok rağbet gören renkleri arasında bulunuyor. Saçlarınızın bu şekilde görünmesi için, ombre yöntemi kullanarak saçın kök rengiyle doğru  eşleştirilmesi önemlidir. Aynı zamanda birçok cilt tonuyla da uyumludur.

Kızılımsı Parlak Kahve

Uzun ve ince saç teline sahip kadınlar için ünlü saç stilistleri tarafından tavsiye edilmektedir. Daha çok buğday tenli kadınlarda yakıştırılan bu saç renginde, kiraz kırmızısı ve çikolata kahverengi tonlara ince bakır tonlar eşlik etmektedir. Saç renginin akmadan uzun süre korunabilmesi için yıkama sırasında organik saç şampuanları tercih edilmelidir.

Kahverengi ve Açık Kızıl

Ten renginiz sıcak, düz ve ışıltılı saç modeli tercih edenlerdenseniz, bu renk tonu sizde harika durabilir. Üstelik bakımı da kolaydır. Renk ve parlaklığın kalıcı olabilmesi için yapılması gereken tek şey; saçlarınızı boyalı saçlar için uygun şampuanlarla yıkamak olacaktır.

Koyu Şarap Kızılı ve Kahverengi

Saç renginiz siyah ve yeni bir ton düşünüyorsanız hazır olun! Bu saç rengiyle meraklı ve hayran bakışları üzerinize çekebilirsiniz. Klasik esmer saç renginiz, şarap kızılı ve kahverenginin uyumlu kombinasyonuyla bambaşka bir hal alacak.

Koyu Kahve ve Kızıl Vurgular

Saçlarınızın doğal rengini bozmadan yeni bir saç stili denemek istiyorsanız, aradığınız saç rengi bu olabilir. Koyu kahverengi saçlarınızda oluşacak kızıl vurgular, saçlarınızın her zamankinden daha fazla ön planda olmasını sağlayacaktır. Yuvarlak yüz tipi ve buğday cilt tipleriyle uyumlu bir renktir.

Çift Ton Kızıl ve Kahverengi

Saç tellerine uygulanan iki ton kızıl, saçlarınızın güneş ışığı altında kırmızıya yakın benzersiz bir ışıltı sergilemesine neden olurken, kapalı ortamlarda ise canlı ve daha hafif görünmesini sağlayacaktır. Kahverengi üzerine iki ton kızıl şeklinde uygulanır ve açık tenli kadınlara çok yakışmaktadır.

Maun Kızılı ve Kahve Balyaj

Saç bakımı için uzun vakit ayırmak istemeyen kadınlardansanız, bu saç rengini tercih ederek zamandan tasarruf edebilir ve kıymetli vaktinizi diğer aktiviteleriniz için harcayabilirsiniz. Maun saç rengi uzun yıllardır trendlerde ve ekranlarda gördüğümüz ünlü isimler tarafından da tercih edilmekte. Bu renk tonunu balyaj yöntemiyle uygulayarak, saçlarınızın her daim ışıltılı ve daha parlak görünmesine katkı sağlayabilirsiniz.

Bu Renk Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Kızıl renk tonlarının hakim olduğu saçlar, diğer saç renklerine göre daha fazla bakım ister. Elde edilen kusursuz görünümüm korunması için bazı fedakarlıklar yapılması gerekmektedir. Oldukça hassas olan kızıl kahve tonların kalıcılığı ve formu, bakım sırasında tercih edilecek doğru ürünler sayesinde uzun süre korunabilir. Boyalı saçlar için özel olarak üretilen şampuanlar ve bakım kremleri kullanılmalı, parlaklığın azalmaması içim saçları sık yıkamaktan kaçınılmalıdır.

Saç renginizde değişiklik yapmak istiyor fakat henüz karar veremediyseniz, sizler için daha önce hazırladığımız karamel saç rengi fikirlerine de göz atarak ilham alabilir veya yeni fikirler edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ