MorTilki.Com

Jade Roller Nedir? Yeşim Taşı Masaj Aleti Nasıl Kullanılır?

Jade Roller Nedir? Yeşim Taşı Masaj Aleti Nasıl Kullanılır?

Güzellik trendlerine sürekli ayak uydurmak çok zordur. Farlar, rujlar, maskeler, bakım ürünleri… Gün geçmiyor ki, yeni bir ürün piyasaya sürülmesin! Denemek için her zaman yeni bir şey vardır. Bu ürünlerden biri de jade roller ismiyle bilinen yeşim taşından oluşan masaj aleti.

Jade roller, yeşim taşından yapılan (bazen kuvars taşından), iki taraflı kullanılabilen, silindirik yüz masaj aletidir. Yeşim taşı silindirleri, 17. yüzyıldan beri Çin imparatoriçesi ve elit toplum kesimi tarafından kullanılıyor. Son günlerde ise tüm dünyada popülerlik kazanmış durumda.

Jade Roller Ne İşe Yarar?

Jade roller, yüzdeki kan dolaşımı iyileştirerek sıkılaştırmak, şişlikleri azaltmak, kızarıklığı gidermek, yüzdeki sarkmayı önlemek, ince yüz çizgilerini en aza indirmek, elastikiyeti artırmak ve cilt bakım ürünlerinin daha iyi nüfuz etmesine yardımcı olmak amaçlarıyla kullanılıyor. Burada asıl soru şu, jade roller gerçekten bu faydaları sağlıyormu?

Çin tarihinde yeşim taşının şans, mutluluk ve sağlık getirdiğine dair yaygın bir inanış var. Asırlardır tüm imparator ve imparatoriçeler bu taşlardan yapılma aksesurları kullandılar. Ayrıca, toplumdaki soylular olarak bilinen elit tabaka bu taşları hem evlerinde hem de üzerlerinde bulundurdu. Sağlık konusunda onlarca faydası olduğu söyleniyor. Ancak gerçek şu ki, yeşim taşının faydalarını destekleyen hiçbir klinik çalışma yok.

Jade roller ile yüzünüze masaj yaptığınızda, yüz kaslarınızı gevşetebilir, serinletici bir etki sağlayabilir ve zamanla sıkılaştırıcı bir etki gösterebilir. Ancak, dürüst olmak gerekirse, jade roller ile yüzünüze 2 dakika masaj yapmanız, sizi 10 yaş daha gençleştirmeyecek. Sonuç olarak, jade roller sihirli bir değnek değil!

Jade Roller Nasıl Kullanılır?

Yeşim taşı masaj aletini ”çıplak” yüzünüze uygulayabileceğiniz gibi nemlendirici ve bakım serumları sonrasında da kullanabilirsiniz. Yüzünüze masajı yaparken işin püf noktası, aşağıdan yukarı ve içerden dışarı doğru kullanmaktır. Bu ters yönlü hareket ile yer çekimine karşı koymuş olacak ve sarkan cildin toparlanmasını sağlayacaksınız. En azından iddialar bu yönde 🙂 Ayrıca, jade roller iki taraflı kullanılabiliyor. Bir ucunda büyük, diğer ucunda ise daha küçük silindirik yeşim taşı var. Küçük olan ucu, göz çevreniz gibi daha dar alanlara masaj yapabilmeniz için.

Yeşim taşları doğası gereği serin taşlar. Taşın serinletici etkisinden daha fazla faydalanmak için masaj aletinizi buzdolabında saklayabilirsiniz. Bu iyi bir fikirdir çünkü soğuk taş ile yüzünüze masaj yaptığınızda kan dolaşımınız hızlanır ve cilt sıkılaşır.

Jade Roller Nasıl Temizlenir?

Yeşim taşı masaj aleti yüz bölgesinde kullanıldığından ve bakterileri kolayca yayabildiğinden temizliğinin yapılması şart. Temizliği için fazladan çaba göstermenize gerek yok. Sabun ve su ile yıkayıp ardından kurulamanız yeterli. Sonrasında, temiz ve kuru bir yerde saklayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ