MorTilki.Com

Son Yılların Popüler Kaş Modası Kalın Kaş Modelleri

Son Yılların Popüler Kaş Modası Kalın Kaş Modelleri

Bakımlı kaşların, yüzün şekillendirilmesine yardımcı olduğunu ve doğal bir görünüm oluşturduğunu hepimiz biliyoruz. Bu doğrultuda ”bakımlı kaş” kavramını kalem kaş olarak nitelendirdik ve incecik kaşlar için ayna karşısında çokça zaman geçirdik. Ancak, son yılların popüler kalın kaş modası, ince kalem kaş şekillerinin pabucunu dama attı. Kırımızı halıdaki ünlülerden sokak stiline kadar birçok kadın artık kalın ve doğal kaşları tercih ediyor.

Daha önceki yazımızda evde kaş nasıl alınır? Sorusunu cevaplandırarak cımbızla kaş şekillendirme konusunda çeşitli ipuçlarını paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kalın kaş modası hakkında kısa bilgiler vererek kalın kaş modellerini içeren fotoğraf eklemeleri yapacağız.

Geçtiğimiz yaz sezonundan beri birçok ünlünün kalın kaşlarla objektif karşısına geçtiğine şahit olduk. Hiç şüphesiz, kalın kaşlar daha doğal bir görünüm oluşturuyor ve feminen görünümü androjen stille birleştirerek daha çekici bir görünüm oluşturulmasını sağlıyor.

Bana Hangi Kalın Kaş Şekli Uygun?

Hepimiz farklı şekil ve boyutlarda olduğumuz gibi kaşlarımız da öyle! Ancak, tüm kaş şekilleri her kadının yüzünüze uyum sağlamaz. Yüz tipinize uygun olmayan kötü bir kaş, tüm görünümünüzü bozabilir.

Yuvarlak veya oval bir yüzünüz varsa, yüzünüzün daha uzun görünmesi için hafif bir kemerli daha kalın bir kaş öneririz. Öte yandan, kare şeklinde bir yüzünüz varsa, daha az açılı bir kaş denemek isteyebilirsiniz. Kaş şeklinize biraz yuvarlaklık eklemek yüzünüzdeki çıkıntılı keskin açıları yumuşatır.

Kalın Kaş Şekillendirmenin Püf Noktaları

  • Doğal görünümlü kalın kaşlara kavuşmak için öncesinde bir süre uzamasını beklemeniz gerekecek ancak doğal kaş dağınık kaş anlamına gelmiyor. Bu sebeple, kaşlarınızı yukarı doğru taramayı ve uzun olanları kesmeyi ihmal etmeyin.
  • Doğal kaş modellerini tercih etmeyi düşünüyorsanız o halde cımbızla aranıza biraz mesafe koymanız gerekecek. Yalnızca kaşlarınızdan çok uzakta olan ve belirgin olan kılları alın. Kaşlarınızın doğal görünmesi gerektiğini unutmayın.
  • Aşağı doğru düşen kaşlar yüzde yorgun ve bitkin bir ifade oluşmasına neden olur. Bu sebeple, kaşlarınızı yukarı doğru taramayı ihmal etmeyin.
  • Maalesef hepimiz gür kaşlara sahip değiliz. Kaşları gürleştirmek için vitaminler ve serumlar kullanılabilir. Diğer yandan, seyrek kaşları olan bir kadınsanız o halde kaş kalemlerini çantanızdan eksik etmemeniz gerekir. Ara boşlukları kalemle doldurarak doğal bir görünüm oluşturabilirsiniz.
  • Son olarak, doğal ve kalın kaş görünümünüzü sabitlemek için kaş maskarası kullanabilirsiniz.

Kalın kaş modasını takip eden ve kalın kaşlarla objektif karşısına geçen 25 ünlünün fotoğraflarından oluşan bir galeri hazırladık. Kalın kaş modelleri için aşağıdaki görsellere bakarak ilham alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ