MorTilki.Com

Yuvarlak Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır? Yuvarlak Yüze Saç Modelleri

Yuvarlak Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır? Yuvarlak Yüze Saç Modelleri

Hepimizin eşsiz bir güzelliği var. Çekici görünmek konusunda işin püf noktası bu güzelliği vurgulayarak açığa çıkaracak dokunuşları yapabilmek. Bu bağlamda yüz tipine göre yakışan saç modellerini tercih etmek önemli bir konu. Peki o halde yuvarlak yüze sahip bir kadınsanız saçlarınızı nasıl kestirmelisiniz?

Tombul ve yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınların birçoğu ”çocuğumsu” bir yüz ifadesine sahip olmaktan şikayetçi. Oval yüzler oldukça sevimli bir profil oluştursa da çoğu kadın daha seksi, feminen ve olgun görünmek istiyor. İyi haber, doğru saç stilleriyle istenilen çekiciliğe kavuşmak mümkün. Peki ama bunu nasıl yapacaksınız? Bu soruyu yanıtlamadan önce yuvarlak yüz nasıl olur? Hep birlikte inceleyelim…

  • Yüzünüzün genişliği ve uzunluğu kabaca aynı boyuttadır.
  • Yüzünüzde yumuşak hatlar vardır ve keskin açılar yoktur.
  • Oval bir çeneniz vardır.
  • Alnınız, elmacık kemikleriniz ve çene çizginizle aynı hizaya düşer ve neredeyse aynı genişliktedir.

Artık yuvarlak bir yüzünüz olduğundan emin olduğunuza göre, yuvarlak yüzünüzü mükemmel bir şekilde tamamlayacak saç stillerini seçmek için takip edebileceğiniz bazı basit ipuçlarına bakalım. İşte birkaç öneri…

  • Saçınızı şekillendirirken ilk hedefiniz yüzünüze uzunluk katmak olmalıdır. Üstte birleşen örgüler ve katmanlar harika seçeneklerdir.
  • Uzun katmanlı saçlar yuvarlak yüzünüzü daha uzun göstermeye yardımcı olur.
  • Kıvırcık bir görünüm için daha gevşek bukleleri deneyin. Fazla kıvrışık ve sık bukleler yüzünüzü daha geniş ve yuvarlak gösterir.
  • At kuyruğu saç modelinden kaçının. Bu model, saçlarınızı yüzünüzden tamamiyle toplar ve oval yüzünüzü odak noktası yapar.
  • Başınızın tepesine ekstradan hacim eklemek (tokalar veya saç katmanlarıyla) yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlar.

Yazının devamında, yuvarlak yüze hangi saç modeli yakışır? Sorusuna cevap olabilecek çeşitli görselleri bulacaksınız. Ayrıca, konu sonunda yuvarlak yüz için saç modelleri olan bir galeri göreceksiniz. Yukarıdaki birkaç basit ipucunundan sonra, eğer şimdi sizde hazırsanız yuvarlak yüzlü kadınlar için en iyi saç modellerine geçebiliriz.

Oval yüz hatları olan kadınların en çok merak ettiği sorulardan biri ”yuvarlak yüze kısa saç yakışır mı?” oluyor. Evet, yakışır! Daha bebeksi bir stil oluşturmak niyetindeyseniz o halde kısa saçlar sizin için biçilmiş kaftandır. Ancak, stil konusunda farklı beklentileriniz var ve daha seksi bir tarz oluşturmak istiyorsanız, kısa saç sizin için ideal olmayabilir.

Daha kadınsı bir görünüm için uzun ve bukleli saçları tercih edebilirsiniz. Uzun saçlar, yuvarlak yüzünüzün daha uzun görünmesi sağlar. Kısa bob saç modelleri ise yüzünüzün ovalliğini odak noktası yaparak daha minyon bir yüz ifadesi ortaya çıkarır.

Yuvarlak yüzlü kadınlar hem uzun hemde kısa saç modellerini tercih edebilir. Burada işin püf noktası sizin nasıl bir görünüm oluşturmak istediğinizdir. Daha seksi ve kadınsı görünüm için uzun dalgalı saçlar, daha minyon ve bebeksi bit görünüm için ise kısa saçlar idealdir.

Uzun saçlar size göre değilse ve yinede kadınsı bir tarz oluşturmak istiyorsanız o halde asimetrik kesim olması şartıyla kısa küt saç modellerini düşünebilirsiniz. Özellikle platin renklerdeki asimetrik bob modelleri yuvarlak yüzlü kadınlar için harikadır.

Uzun ve kısa arasında kalanlardansanız o halde omuz hizasında biten orta uzunluktaki saç modellerine yönelebilirsiniz. Orta uzunluktaki modeller hemen her yüz tipi için uygundur. Aşağıdaki fotoğrafta oyuncu Olivia Munn orta uzunluktaki siyah saçlarıyla kusursuz bir stil oluşturduğunu görüyoruz.

Yuvarlak yüzlü kadınların başlarının tepe kısmına fazladan katman eklemelerinin yüzlerini daha uzun gösterebileceğini belirtmiştik. Üst kısma hacim kazandırmak ve maşa ile katman eklemek bu konuda işinize yarayabilir. Aşağıdaki görseldeki Avustralyalı manken Miranda Kerr bu konuya en güzel örneklerden biri.

Oval yüzlü kadınların nasıl saç kestirmesi ve nasıl şekillendirmesi gerektiğine dair çeşitli ipuçları ve öneriler paylaştık. Aşağıdaki galeriye göz atarak yuvarlak yüze uygun saç modelleri arasında size ilham olabilecek fikirler edinebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ