MorTilki.Com

Patlıcan Moru Saç Rengi Kimlere Yakışır? Mor Renk Saç Modelleri

Patlıcan Moru Saç Rengi Kimlere Yakışır? Mor Renk Saç Modelleri

Mor saçlı aktrislerin rol aldığı 60’lı yılların son çeyreğindeki bilim kurgu filmleri, patlıcan moru dahil tüm mor tonlarının güzellik ve kozmetik endüstrisinde yer edinmesini sağladı. Son yıllarda ise ”özgür ruhlu” kadınlar ile ilişkilendirildi. Peki ama saçları mor renge boyatmak için yalnızca özgür ruhlu bir kadın olmak yeterli mi? Mor saç kimlere yakışır?

Renk psikolojisi çerçevesinden bakıldığında mor renk akıl ve bedenin uyumuna atıfta bulunur. Zerafet, zenginlik ve asaleti çağrıştırır. Ayrıca mor rengi seven kişilerin hayal dünyası geniştir, görsel sanatlarda oldukça başarılıdır ve hayata pozitif bakmayı bilen insanlardır.

Eğer bir mor aşığıysanız, evinizi mor renklerde dekore edebilir, mor tonlarında giyinebilir ve hatta mor renk bir araba satın alabilirsiniz ancak söz konusu saçları mora boyamak olduğunda işler biraz daha karmaşık hale gelebiliyor. Çünkü, mor renk dışarıdan bakıldığında hemen farkedilip dikkat çeken iddialı bir renk. Dahası, kısa süre sonra akıyor. Bu da sizin için yeniden kuaför yolunun göründüğü anlamına gelir. Tabii bu işlemlerin maddi boyutunundan bahsetmiyorum bile…

Tüm bunlarla birlikte, bir de mor rengin kimlere yakışıp, kimlere yakışmayacağı konusu var. Saçlarınızı bu renge boyatmayı çok istiyor ancak patlıcan moru saç rengi kimlere yakışır? Sorusuna cevap bulamıyorsanız o halde bu konuya da biraz değinelim. Gerçek şu ki, mor renk saç çok esmer kadınlardan süt beyaz tene sahip olanlara kadar hemen her kadına yakışır. Önemli olan mor gibi iddialı bir renge geçiş yapmayı göze almaktır. Sonrasında ise işin püf noktası, ten renginize göre uygun tonlardaki mor rengi bulmaktır. Peki ama bunu nasıl belirleyeceğiz?

Beyaz tenli bir kadınsanız, morun daha pastel tonlarına ve açık renklerine yönelmeniz yerinde olacaktır. Buğday tenli veya esmer bir kadınsanız o halde morun daha koyu tonlarına yönelin. Bir başka deyişle, serin cilt tonlarınız varsa daha soğuk mor, sıcak cilt tonunuz varsa da daha sıcak mor renkleri tercih edin. Bunu anlamanın en kolay yolu damarlarınıza bakmaktır. Mavi damarlar soğuk bir cilt rengi, yeşil damarlar ise sıcak cilt renginizin olduğu anlamına gelir. Kafanız mı karıştı? O halde en basit anlatımıyla ifade edelim; cildiniz açık renk ise açık mor, koyu ise koyu mor saç boyasını tercih edin.

Mor, oldukça fazla sayıda alt ve üst gruptan farklı tonları olan bir saç boyası. Patlıcan morundan lavanta ve leylak renklerine kadar pek çok seçeneği var. İlham almanız ve kafanızda fikir oluşturabilmeniz açısından, aşağıdaki galeriye patlıcan moru saç modellerini ekledik. Görseller içinde, patlıcan morunun yanısıra farklı alt ve üst tonlardaki mor saç modellerini de bulacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ