MorTilki.Com

Eski Sevgiliyi Kıskandırarak Yeniden Elde Etmenin Yolları

Eski Sevgiliyi Kıskandırarak Yeniden Elde Etmenin Yolları

Erkek arkadaşınla yakın zaman önce bir ayrılık mı yaşadın? Halen onu seviyor, tekrar birleşmek istiyor ve onun ilgisi için can mı atıyorsun? Hiç merak etme. Yardım etmek için buradayız. Eski sevgilini senden ayrıldığına pişman edebilir, onu kıskandırabilir ve eğer bundan eminsen, ilişkinize yeniden başlamak için zemin hazırlayabilirsin. Ama öncelikle sana vereceğimiz tüyoları bilmeli ve ona göre hareket etmelisin…

Ayna ayna söyle bana!

Ayrıldıktan sonraki birkaç gün üzgün olabilir, kendini kötü hissedebilirsin. Bu gayet normal. Ancak unutma yalnızca birkaç gün! Depresyona girip dizlerini dövmek, sürekli üzgün olmak, Karadenizde gemilerim battı! moduna geçmek emin ol sana hiçbir şey kazandırmaz. Hatta daha çok şey kaybettirir. Eski erkek arkadaşının senin hayatını kontrol ettiği izlenimini verme. Seni üzgün gören ya da haberini alan eski sevgilin, ”Ben olmazsam o yaşayamaz, kıymetimi anlasın, bak ben olmadan yüzü bile gülmüyor!” modlarına girer. Onu bu havalara sokma.

Dış görünüşüne çok dikkat etmelisin. Artık bir erkek arkadaşım yok diye düşünerek paspal gezme. Makyajına, giyim kuşamına azami dikkat et. Hatta eskisinden daha da çok dikkat et ki, seni gördüğü zaman ”Vay canına, ben neler kaçırmışım!” desin. Bunun için alışverişe çık, yeni kıyafetler ve makyaj malzemeleri al. Hem biraz alışveriş kafa dağıtmak içinde iyi bir fikir değil mi?

Tuhaf alışkanlıklarını bırak

Herkesin tuhaf birtakım alışkanlıkları vardır. Tırnaklarını mı yiyorsun? Dağınık mısın? Çok bağırarak mı konuşuyorsun? Eski sevgilinin hoşlanmadığı bu tarz alışkanlıklarına artık elveda de. Hatta eğer yapmıyorsan, spor yapmaya başla. Sendeki bu pozitif değişim, seni gördüğü zaman ikinizin paylaştığı tüm harika zamanların onun gözünün önünden geçmesini sağlayacak.

Boşluk doldurmak ya da kıskandırmak için yeni bir ilişkiye evet deme

Çoğu kızın yaptığı en büyük hatalardan biri eski sevgiliyi halen seviyor ve onunla birlikte olmak istiyorken, içindeki psikolojik boşluğu doldurmak için başka erkeklerle sevgili olmaya başlamasıdır. Kıskandırmak amacıylada yeni bir erkekle çıkmaya başlamış olabilirsin. Bu da büyük bir hatadır. Böyle bir ilişkiye başlamak, kıskandırmanın ötesinde, eski ilişkime kalıcı olarak sünger çektim izlenimi verir. Diğer yandan sevmediğin bir erkekle ilişkin var ve onu kullanıyorsun. Bu hiç hoş bir durum değil.

Ortak arkadaşlardan yararlan

Sevgilinle ayrılmış olman ortak arkadaşlarınızla irtibatı kesmeni gerektirmez. Hatta ortak arkadaşlarınızın olması ve onlarla zaman geçirmen senin elinde bir koz. Tabi bu kozu etkili kullanabilirsen amacına ulaşabilirsin.

Ortak arkadaşlarınızla görüşürken ilk kural, sakın eski sevgilin hakkında konuşma. Eğer kimin hatalı olduğunu, neden ayrıldığınızı vs. gibi soruları sana yöneltirlerse, derin cevaplar verme, ‘hayırlısı buymuş‘ de, umursamaz tavırlarla konuyu geçiştir. Unutma, ortak arkadaşlarla yaptığın tüm konuşma, dış görünüşün, ve ruh halin eski sevgiline en kısa zamanda iletilecek. Bundan emin olabilirsin.

Karşılaşma ihtimalinin olduğu yerleri tercih et

Artık üzgün değilsin, üzgünsen bile dışarıya yansıtmıyorsun. Yeni şık kıyafetlerde aldın, makyajınada özen gösterdin. Ortak arkadaşlarınız olan ayaklı gazetelerle de mesaj gönderdiğine göre sıra geldi yüz yüze karşılaşmaya.

Dikkat et, direkt gidip karşısına dikil demiyorum, karşılaşma diyorum. Ne de olsa onca zamanlık eski sevgilin. Nerelere takılır? Hangi mekanlarda zaman geçirir? Hangi alışveriş merkezini yoğunlukla tercih eder? bunları biliyorsundur. Sende normal yaşantında bu mekanları tercih ederek karşılaşma olasılığını artır.

Eğer böyle bir karşılaşmayı pek olası görmüyorsan, ortak arkadaşlarınızın düzenlediği partilere, gezilere, pikniklere muhakkak katıl. Sana gelen davet onada gitmiştir. Böylece karşılaşma ihtimalinizde oldukça yükseldi.

Sıra geldi ayrıldıktan sonra ilk yüz yüze konuşmaya. Sakın ola ki surat asma, tavır yapma. Unutma biz onu ayrıldığına pişman etmeye çalışıyoruz ”iyi ki bu kızdan ayrılmışım” dedirtmeye değil. Medeni ve kibar ol, yüzünden gülümsemeyi eksik etme. Onunla kısa bir konuşma yap, sonra diğer arkadaşlarının bulunduğu yere yönel. Bu tavrın onu halen istediğin ama yeniden birleşmek için can atmadığın izlenimi yaratacak. Amacımızda zaten bu, ”kendimizi ağırdan satacağız” Senin bu kadar iyi ve kendinden emin görünmen, emin ol onu şaşkına çevirecek.

Sosyal Medyayı Kullan

Facebook, twitter vb. hesaplarında onunla ayrıldıktan sonraki zamanlarında yaşadığın mutlu anların fotoğraflarını paylaş. Kıskandırmak adına, karşı cins arkadaşınla sosyal medyada dozu aşmadan, biraz sıkı fıkı olmaktan zarar gelmez.

Eski sevgilini arkadaş listenden silmiş olabilirsin. Bu hiç sorun değil. Sosyal medyada yapacağın her şey ortak arkadaşlar sayesinde yine ona iletilecek. Bu yüzden sosyal medya, güzellik ve neşe anlamında boy gösterdiğin yer olacak. Sakın ola üzgün olduğunu ifade eden gönderiler paylaşma.

Eğer halen listendeyse, yazışmalarınızda olgun davran, ayrılık konularına girme. ”Senden ayrıldım perişan oldum, yana yattım çamura battım” muhabbetlerini sakın yapma. Kendinden emin, güler yüzlü ve sempatik tavırlar içinde ol.

Telefon ve mesajlara anında yanıt verme

Tüm bunlardan sonra seni yeniden arayacağına eminim. Seni aradığı zaman telefonu hemen açma. Onun aramasını bekliyormuş ve telefon başında nöbet tutuyormuş izlenimi yaratma. Mesaj yazarsada hemen karşılık gönderme. Bunca zaman bekledin, kendinde o kadar değişim yaptın sabret, artık sona yaklaştın. Bu onun endişelenmesini ve ayrılık sürecinizi enine boyuna tartıp düşünmesini sağlayacaktır.

Birkaç telefon ve mesaj ertelemeden sonra nihayet yolculuğun sonuna geldin. Sana vereceğimiz tavsiyeler bunlardan ibaret. Artık bundan sonra izleyeceğin yol sana kalmış. Hayatında doğru kararlar alman dileğiyle!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ