MorTilki.Com

Kızıl Saç Kimlere Yakışır? Kızıl Renk Saç Modelleri

Kızıl Saç Kimlere Yakışır? Kızıl Renk Saç Modelleri

Sarı saçlı bir kadın olmak için sarışın doğmanız gerekmediği gibi kızıl saçlara sahip olmak için de bu şekilde doğmuş olmanız gerekmez. Aslında dünyadaki kızıl saçlı kadınların yalnızca % 2’si doğuştan kızıl. Bu da çevrenizde gördüğünüz kızıl saçlı her 100 kadının 98’inin saçlarında boya olduğu anlamına geliyor. Eğer siz de bu yüzde 98’lik guruba katılmak istiyor ancak kızıl saçın yakışıp yakışmayacağı konusunda tereddüt yaşıyorsanız yazımızın devamına göz atmanızda fayda var…

Saç boyatmak söz konusu olduğunda en yaygın ve risksiz olanı siyahtır. Sonrasında sarının çeşitli tonları, diğer renk seçenekleri ve son dönemin popüleri platin saç rengi geliyor. Tüm bunların dışında en dikkat çekeni ise şüphesiz kızıl saç rengi. Bulunduğunuz ortamda dikkatli gözlerin anında size yönelmesini sağlayan kızıl renge geçmek cesaret gerektirir desek sanırım yanılmış olmayız. Nitekim, kızılın dikkat çeken iddialı ve cezbedici bir yönü olduğu gibi kısa sürede boyanın akıyor olması ve fazlaca bakım gerektiren dezavantajları var. Ee tabii bir de kızıl saç kimlere yakışır? Sorunsalı…

Kızıl Saç Sizin İçin Uygun mu?

Yalnızca belirli kadınlara yakışan platin saç renginin aksine, kızıl saçlar her kadına yakışır. İşin püf noktası, cilt tonunuza göre doğru kızıl rengi bulmaktır. Bununla birlikte, kızıl saç rengi en çok açık tenli ve pembemsi cilt rengi olanlara yakışır. Ayrıca renkli gözlü kadınlar için biçilmiş kaftandır. Diğer yandan, esmer tenli ve buğday tenli biriyseniz de kızıl saç rengini düşünebilirsiniz ancak uygun kızıl tonunu bulmanız için biraz uğraşmanız gerekecek.

Bazı güzellik merkezlerinde çeşitli model ve renklerde peruklar bulunuyor. Gittiğiniz kuaförde böyle bir hizmet varsa öncelikle istediğiniz kızıl renk peruğu deneyip yakışıp yakışmadığı konusunda fikir sahibi olmanızda fayda var. Eğer böyle bir hizmet yoksa ve kuaförünüzün tavsiyeleri sizi yeterince tatmin etmediyse o halde direkt iddalı ateş kızılına geçmek yerine fazla göze batmayan tonlar ile kademeli olarak geçiş yapın.

Saçlarınız son zamanlarda zarar gördüyse ve cansızlaştıysa kızıl renge geçmeden önce yeniden düşünmenizde fayda var çünkü kızıl, en çabuk solan ve yıpraran saç rengidir. Zaten cansız ve yıpranmış olan saçlarınızı kızıla boyayıp sonrasında daha cansız saçlara kavuşmak istemezsiniz.

Kızıl saçlılar nasıl makyaj yapmalı? Sorusu da akıllara takılan bir başka konu çünkü yeni saç rengi, yeni makyaj seçeneklerini gündeme getirir. Kızıl saç rengi oldukça canlı ve albenili bir renk olduğundan makyaj yaparken kızıl ile rekabet etmeyecek renkleri kullanmanızda fayda var. Siyah göz kalemi, kahverengi far, şeftali tonlarındaki allıklar kızıl saçlarla harika uyum sağlar. Ayrıca kırmızı ruju kesinlikle es geçmeyin derim.

Aşağıdaki galeriye bakır kızılı saç renginden iddialı koyu ateş kızılına kadar farklı ton ve modelde çeşitli saç modellerini ekledik. Görsellerdeki kızıl saç modellerine göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ