MorTilki.Com

Kirpiklerin Daha Uzun ve Gür Görünmesi İçin Ne Yapmalı? Göz Makyajı Tüyoları

Kirpiklerin Daha Uzun ve Gür Görünmesi İçin Ne Yapmalı? Göz Makyajı Tüyoları

Dikkat çeken bakışlara sahip olmanın yolu, doğru bir göz makyajı ve uzun kirpiklerden geçmektedir. Birçok kadının hayali olan uzun ve hacimli kirpiklere kavuşmanın çeşitli yolları bulunuyor. Makyaj sırasında herkesin kolaylıkla uygulayabileceği doğru rimel sürme yöntemlerini ve diğer önemli ipuçlarını sizler için bir araya getirdik.

Ne yazık ki bütün kadınlar uzun kirpiklere sahip değiller. Kirpiklerinizi her zamankinden uzun gösterebilecek bazı ipuçları sayesinde bakışlarınızı hiç olmadığı kadar ön plana çıkarabilirsiniz. Eğer siz de kirpiklerinizin hacimsiz görünmesinden şikayetçiyseniz, ünlü makyaj sanatçılarının tavsiye ettiği yöntemleri deneyerek takma kirpik kullanma zahmetine son verebilirsiniz.

Maskara Kullanmadan Önce Mutlaka Pudra Sürün

Birçok kadının haberdar olmadığı bu yöntem, maskara uygulaması sırasında meydana gelen topaklanmayı önlemenin yanı sıra, kirpikleri daha uzun ve hacimli göstermektedir. Tek yapmanız gereken; maskaradan önce kirpiklerinize birazcık pudra sürmektedir.

Kıvırıcı Kullanmak Kirpikleri Gür Gösterir mi?

Eğer bir düğün veya akşam yemeğine davetliyseniz, kıvırıcı kullanarak kirpiklerinizin daha uzun ve gür görünmesini sağlayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kirpik kıvırıcı kullanmayı alışkanlık haline getirmemektir. Yoğun kullanım, kirpiklerin çok çabuk dökülmesine neden olabilmektedir.

Fırçayla Kirpiklere Hacim Kazandırın

Kirpiklere maskara sürmeden önce, temiz bir kaş veya kirpik fırçasıyla en dip kısımlarından başlayarak uç kısımlarına doğru hafifçe fırçalayın. Birçok kadın makyaj sırları arasında bulunan bu pratik yöntem, kirpik tellerinizin hiç olmadığı kadar yoğun görünmesini sağlayacaktır.

Rimel (Maskara) Seçimi Yaparken Fırça Tipinin Önemi

Rimel seçimi yaparken, fırça tipinin kirpik yapınızla uyumlu olmasına dikkat etmeniz önemlidir. Rastgele yapacağınız bir maskara seçimi, bütün uğraşlara rağmen kirpiklerinizi dolgun göstermeyecektir. Bu nedenle, ürünü almadan önce hangi fırça tipinin kirpiklerinize uygun olduğunu mutlaka araştırın.

İki Farklı Renk Maskara Uygulayın

Ekranlardan aşina olduğumuz ünlü isimler tarafından kullanılan bu yöntem, doğru şekilde uygulandığını taktirde kirpikleri çok daha dolgun ve uzun gösteriyor. İlk olarak kirpiklerinizin tamamına siyah maskarayı sürün. Daha sonra sadece uç kısımlara koyu kahverengi bir maskara uygulamanız yeterli olacaktır.

Maskarayı Acele Etmeden Sürün

Birçok kadının farkında olmadan yaptığı bu hata, kirpik tellerinin birbirine yapışarak ortaya kötü bir görüntü çıkmasıyla sonuçlanmaktadır. Kirpiklerin birbirine yapışmaması için maskara sürerken yavaş ve dikkatli olunmalıdır. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ